Güncel

✅GİRESUN FEDERASYONU GENEL KURULU TAKDİR TOPLADI

✅GİRESUN FEDERASYONU GENEL KURULU TAKDİR TOPLADI

✅GİRESUN FEDERASYONU GENEL KURULU TAKDİR TOPLADI
✅GENEL BAŞKAN MUHTEREM MEMİŞ YENİ DÖNEM IÇIN GÜVEN OYU ALDI
➡️Giresun Federasyonu 5. Olağan Kongresi delegelerin katılımı ile coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi
İstanbul’da faaliyet yapan Giresun Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak buluşma noktasını ve çatı oluşturan Giresun Federasyonu 5. Olağan Kongresi 16 Ocak 2022 Pazar günü yoğun bir katılımcı eşliğinde Bağcılar Belediyesi yeni Kültür Merkezinde gercekleşti.


KURUMSAL ANLAMDA VE DÜZEN OLARAK GENEL KURUL SALONU BEĞENİLDİ
26 dernek ve 338 delegenin oluşturduğu Giresun Federasyonu Genel kurulu son zamanların kurumsal yapısı itibarı ve genel kurul salonunun düzeni itibari ile hem beğenildi hem de takdir edildi
Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından Genel Başkan Muhterem Memis yapmış olduğu açılış konusmasinda: 1950 li yıllardan itibaren İstanbul’da başlayan göç hareketleriyle kurulmaya başlayan ve sosyalleşme oluşuyla ilk temelleri atılan Giresun Dernekciliginin bugün 500 den fazla sayıya ulaştığını ifade ederek, halen bu sosyalleşme birlikteliğini henüz tamamlamamış olmasa da amacına ulaşması açısından önemli bir adım adım oluşturduğunuz altını çizdi.


Sosyal alanda yapılmış olan veya programı yapılmış bir çok projenin olduğunu hatırlatan Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memis bu alanda daha bir çok güzel projeyi de Giresun insanının hizmetine sunmayı da arzuladiklarini belirterek bu vesileyle bugün buradaki katılımcı değerli dostlara tekrar hoş geldiniz diyerek saygılarını ilettiler.
Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memis’in açılış konuşmasının ardından, federasyonun kuruluşundan bugüne kadar ki sürecinde yapmış oldukları katkılarından dolayı Federasyon bünyesinde yeralan delegelere birer teşekkür plaketi taktım edildi.
Giresun Federasyonunun 5. Olağan Kongresinde katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı ve aynı zamanda kongreye ev sahipliği yapan Lokman Çagrici 34 yıldir Bağcılar da yaşadığını, bu süreç içinde bugünlere gelebilmisinin ve başarılarının arka planinda Giresunlu dostların, hemşehrilerimizin büyük bir payı oldugunu ifade etti.


Başkan Lokman Çağrısı ayrıca siyasi alanda kimseyi ayristirmadan, otelemeden aynı çatı altında herkesi kazanmanın asıl amaç olmasının gerektiğinin önemine değindi. Çagrici konuşmasının devamında millet olarak her konuda ortak paydada buluşmayı arzuadiklarini ifade ederek, tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.
Giresun Federasyonunun 5. Olağan Kongresinde katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı ve aynı zamanda kongreye ev sahipliği yapan Lokman Çagrici 34 yıllık Bağcılar da yaşadığını, bu süreç içinde bugünlere gelebilmisinin ve başarılarının arka planinda Giresunlu dostların, hemşehrilerimizin büyük bir payı oldugunu ifade etti.
Başkan Lokman Çağrısı ayrıca siyasi alanda kimseyi ayristirmadan, otelemeden aynı çatı altında herkesi kazanmanın asıl amaç olmasının gerektiğinin önemine değindi. Çagrici konuşmasının devamında millet olarak her konuda ortak paydada buluşmayı arzuadiklarini ifade ederek, tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.
Giresun Federasyonu onursal başkanı AK Parti İstanbul milletvekili Hasan Turan ,duygusal bir halde yaptığı konuşmada Giresun Federasyonunun Giresun cemiyetciliginde bir çatı kuruluşu oldugunu, İstanbul’un her iki yakasında ki Giresun Sivil Toplum Kuruluşlarını buluşturmayı başardığını, bunun sonucunda da Giresun Dernekler Birliği ile başlayan bu hareketin bugün tüm İstanbul geneline yayılan,Alucra ile başlayan Yaglidere ile biten STK ‘ları da kapsadığını belirtti.
14. Giresun Günlerini gerçekleştiren Giresun Federasyonunun bu alanda bir çok ilki de başardığını ifade ederek, bu örgütlenme ile tüm Giresun ahalisinin de bu güzel çalışmalarda birer gönüllü olarak yeralmasinin en guzel örneğini oluşturduğunu ifade etti.
Duygu dolu anların yaşandığı kongrede ayrıca Turan; Toplumsal alanda sosyal bir topluluk oluşturan, cemiyetler içerisinde yeralan Giresun insanının güzel hedeflere, başarılara ulaşmak ve ozguven oluşturulmasına en büyük katkıyı sagladiklarinin altını çizerek bu konuda emek veren, güç veren başta basın mensupları olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti.
Yapılan protokol konuşmalarının ve Giresun Federasyonu Olağan Kongresi için gönderilen tebrik mesajlarının ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından seçimlere geçildi. Giresun Federasyonu 5. Olağan Kongresine tek liste ile seçime giren mevcut başkan Muhterem Memis’in sunmuş olduğu liste Genel kurulda oy birliği ile kabul edilerek, 2. Dönem için Muhterem Memiş ve yönetim kuruluna güven oyu eşliğinde yetki vermesinin ardından genel kurul sona erdi.
Genel kurul sonrası delegelere teşekkür eden Başkan Muhterem Memiş yeni dönem daha farklı ve etkin bir dönem olacak dedi
✅Giresun Medya Platformu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL