VALİ ÜNLÜ’NDEN YAĞLIDERE’DEKİ ÇÖP REZALETİNE MÜDAHALE

VALİ ÜNLÜ’NDEN YAĞLIDERE’DEKİ ÇÖP REZALETİNE MÜDAHALE

Yağlıdere ilçe sınırları içerisinde bulunan Üçtepe beldesine 1500 m mesafede dere yatağına yoğun bir çöp döküldüğü ve bu çöplerin belli aralıklarla fark edilmemesi için iş makineleri ile üzerinin toprak ve molozlarla örtüldüğü, döküm yapılan alanda, klozetten plastik malzemelere, Pazar atıklarından evsel atıklara kadar her şeye rastlandığı ile ilgili sitemiz tarafından haber yapılmıştı.

whatsApp ihbar hattı üzerinde site yönetimine ulaşan Giresun Valisi Enver Ünlü, konu ile ilgileneceğini, gerekli talimatları vereceğini belirtmişti.

Konunun takipçisi olan editörlerimiz buradaki durumun hala devam ettiğini hatırlatması üzerine Vali Ünlü’nün talimatı ile İl Özel İdaresi ekipleri olay yerinde inceleme yaparak gerekli çalışmayı yaparak hem görüntü hem de çevre kirliliğine neden olan çöp rezaletini ortadan kaldırdı.

Bu çalışma ile hem yol kenarındaki kötü görüntünün, hem de çöplerin dere yatağı yoluyla çevreye dağılması ve çevre kirliliğine yol açmasının önüne geçilmiş oldu.

Konuyu yakından takip eden site yöneticimiz, ilgisinden dolayı Giresun Valisi Enver Ünlü’ye whatsApp üzerinden olaya gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL