Güncel

15. GİRESUN TANITIM GÜNLERİ 1-4 EYLÜLDE…

15. GİRESUN TANITIM GÜNLERİ 1-4 EYLÜLDE…

Giresun Federasyonu Afyon’un İscehisar illçesi Doğancılar Köyünde dün düzenlediği Giresun Şebitlerini  Anma Programı sonrası bu gün basın toplantısı düzenleyerek basın açıklaması ve basın bildirisi yayınladı.

Bildiri şöyle;

“15. GİRESUN TANITIM GÜNLERİ 1-4 EYLÜL’DE…
İstanbul’da her yıl Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen Giresun Tanıtım Günleri etkinliğinin 15.si, 1–4 Eylül 2022 tarihlerinde Yenikapı Etkinlik Alanında gerçekleştirilecek. Bu yılki ana tema “Turizm” olarak belirlendi.
Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından düzenlenen 15. Giresun Günleri hazırlıkları büyük bir heyecanla yapılıyor. Programla ilgili basın mensuplarını bilgilendiren Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş, yoğun bir katılımla gerçekleştirmeyi planladıkları etkinliğin Giresun Turizmi’ne katkı sağlamasını da hedeflediklerini söyledi. Etkinliğin planladıkları sürprizlerin yanı sıra her yıl birçok yenilikle büyüdüğünü ifade eden Memiş, Giresun toplumunun her kesiminden katılım beklediklerini vurguladı.
Etkinliğin Mottosu: Giresun’da Nefes Al!
1-4 Eylül 2022 tarihlerinde Yenikapı Etkinlik Alanında gerçekleşecek olan Giresun Günleri’nin teması turizm olarak belirlendi. Bu kapsamda turizm seyahat acenteleri de etkinliğe davet edilirken, afişlerde ise etkinlik sloganı “Giresun’da Nefes Al” olarak duyuruldu.
Son yıllarda gerçekleştirilen Giresun Tanıtım Günlerinde bir ana tema belirlenmiş ve bu temaya uygun içerikler oluşturulmuştu. 2016 yılında gerçekleşen 10. Giresun Günlerinin ana teması Giresun tarihi ve milli mücadelede rolü olarak belirlenmişti. 11. Giresun Günleri edebiyat temasıyla yapılırken Giresunlu yazarlar bir araya getirilmiş ve bir de sahaf çarşısı kurulmuştu. 12. Giresun Günleri Giresun mutfağı ana temasıyla yapılırken, 13. Giresun Günleri ise Giresun Kalite Tanıtım Günleri sloganı ve fındık ana temasıyla yapılmıştı. 14. Giresun Günlerinde ana tema olan müzik ile ilgili de bir dizi içerik planlanmış, bu kapsamda oluşturulan ve kemençe, davul, zurna ile bağlama figürlerinin yer aldığı tema logosu, afişlere ve davetiyelere yerleştirilmişti. Ayrıca düzenlenen kemençe yarışması büyük heyecana sahne olmuştu.
28 Metrelik Görele Pidesi…
Etkinlik kapsamında Yenikapı’da Göreleli Meşhur Pideci İbrahim Usta tarafından yapılan 28 metrelik pide de görücüye çıkacak. Basının yoğun ilgi göstermesi beklenen sunum sonrası protokol mensupları tarafından vatandaşlara pide ikramı yapılacak.
İBB, Giresun Valiliği ve belediyeler destek veriyor…
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ve Giresun Valiliği himayelerinde Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından düzenlenen 15. Giresun Tanıtım Günleri’nde her yıl olduğu gibi kültür çadırı, yöresel ürünler çadırı, yeme içme alanları, sahne ve sosyal alanlar yer alıyor. Giresun Belediyesi’nin yanı sıra Giresun ve İstanbul ilçe belediyeleri de etkinliğe destek veriyor.
Protokol Töreni Perşembe Günü
Öte yandan 15. Giresun Günleri’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun sahne programları Giresunluları bekliyor. Etkinliğin ilk günü olan 1 Eylül Perşembe günü başlayan etkinlikler 4 Eylül Pazar gecesine kadar sürecek. Açılış ve protokol töreni ise 1 Eylül Perşembe günü saat 16:00’da yapılacak.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL