Siyaset

ABDULKADİR EROĞLU HANGİ ADAYI DESTEKLİYOR

ABDULKADİR EROĞLU HANGİ ADAYI DESTEKLİYOR

İyi Partide Giresun’un ilçelerindeki kongre süreçlerinin tamamlanmasının ardından gözler 21 Ocak Cumartesi günü yapılacak İl başkanlığı seçimine çevrildi.

İş insanı Kamil Tokul, Dereli İyi Parti İlçe Başkanı İsmail Bektaşoğlu’nun adaylıklarını açıklamasının ardından iş insanı Müjdat Bayraktarı’nda adaylığını açıklamasıyla Giresun İyi Parti İl Başkanlığı için 3 aday yarışacak.

40 kişiden oluşacak olan il yönetim kurulu için 600 delegenin oy kullanacağı kongrenin divan başkanlığı İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak’ın yapacağı ve İyi Parti Genel Başkan Yadımcısı Ünzile Yüksel’inde kongreye katılacağı belirtildi.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak giresuntv.com.tr a verdiği röportajda “İki adayımız var, en isterim ki tek adayla güçlü bir şekilde kongremizi tamamlayalım. Bu kongreden beklentimiz kongre sonucunda buradan tek yumruk halinde çıkmak.” açıklamasında bulunmuştu.

16 Ağustos 2020 yılında il başkanı seçilen ve yaklaşık 2,5 yıla yakın bu görevini sürdüren Giresun İyi Parti il başkanı Abdülkadir Eroğlu giresuntv.com.tr genel yayın yönetmeni A. Öner Meral’in seçimle ilgili sorularını cevapladı.

Sayın Eroğlu Giresun il başkanı olarak görev yaptığınız 24 ayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

2018 Genel seçimlerinde parti olarak Giresun’da %14,38 oy alarak 3. olduk. Yaklaşık olarak 1300 üyemiz vardı. Giresun basınında da partimize yönelik bir duyarsızlık vardı. Görevde kaldığımız 24 aylık süre içinde yaptığımız çalışmalarla Giresun’daki üye sayımızı 4500’lere çıkardık. 2018 yerel seçimlerde aldığımız % 14’lük oyu MMXXII araştırma şirketinin son yaptığı kamuoyu yoklamasına göre % 26’ya çıkararak Giresun’da 2. parti olduk. İyi Parti’nin Türkiye genelinde oyunun en çok arttığı 4. iliz. Yine Giresun yerel basını ile kurduğumuz doğru ilişkiler sayesinde partimize yönelik duyarsızlık ortadan kalktı.

Giresun ile ilgili ne tür çalışmalar yaptınız?

Giresun’un temel sorunları konusunda çeşitli çalışmalar yaptık. Bu sorunları gerek basın yoluyla gerekse sosyal medya yoluyla gündeme taşımaya çalıştık. Bunun yanında diğer partilerimizin il başkanlarıyla çeşitli çalışmalar yaptık. Giresunların sorunları konusunda yaptığımız çalışmaları TBMM gündemine taşımaya çalıştık. Şu ana kadar Giresun ile ilgili 11 soru ve araştırma önergesini meclis gündemine taşıdık.

Hangi adayı destekliyorsunuz?

Merkez ilçe başkanlığı görevinden il başkanlığı görevine geldim. Bulunduğum makamlarda bir dönem kalarak işimi en iyi şekilde yapmaya çalışan bir yapım var. İlçe kongrelerimiz tamamlandı ve il delegelerimiz belli oldu. Benim aday olan üç arkadaşımdan hiçbirine bir desteğim ya da taraftarlığım yok. İl başkanı olarak tarafsızım. Delegelerimizin seçtiği her adayımız bizim için baştacıdır.

2023 Milletvekili Seçimlerinde aday olacak mısınız?

Partimin birçok kademesinde görev yaptım. 2023 Milletvekili seçimlerinde aday adayıyım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL