Gündem

Aile hekimlikleri ve sağlıklı yaşam merkezlerini güçlendireceğiz

Aile hekimlikleri ve sağlıklı yaşam merkezlerini güçlendireceğiz

Memişoğlu: Aile hekimlikleri ve sağlıklı yaşam merkezlerini güçlendireceğiz

Alihan TELATAR-BHA

Memişoğlu, beraberinde Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanı Prof.Dr. Serkan Topaloğlu, Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Basri Velioğlu, Sağlık İl Müdürü Mustafa Tepe ve iilgili müdürler ile Rize Valiliğinde kooordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Memişoğlu, toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Rize’nin sağlıkla ilgili durumunu ve gelecekle ilgili taleplerini, vizyonunu değerlendirdiklerini söyledi.

Sahada incelemeler yapacaklarını ifade eden Memişoğlu, “Tabii ki sağlıkta Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünyanın en iyi sağlık hizmeti sunan ülkelerinden birisiyiz. Rize Sayın Cumhurbaşkanımızın ve benim memleketim. Bu nedenle ikinci ziyaretimizi deprem bölgesindeki Maraş’tan sonra buraya yaptık. İnşallah çok daha iyi sağlık hizmeti sunacağız.” diye konuştu.

Sağlıktaki çabaları daha çok gerçekleştirebilmek için çalıştıklarını vurgulayan Memişoğlu, “Herkesin merak ettiği Şehir Hastanesi’ni, belki Türkiye’nin en güzel, en iyi Şehir Hastanesi’ni kısa zamanda milletimizin hizmetine sunacağız. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin talimatı var. Bu gelişme Rize’de sağlıkla ilgili problemlerin çok büyük bir oranda azalmasına hatta bitmesine sebebiyet verecektir.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı olarak, Rize’de çözülmeyecek hiçbir sağlık probleminin kalmaması için mücadele ettiklerini kaydeden Memişoğlu, şöyle devam etti:

“Rize’deki bir hastamızın başka bir yere sağlık hizmeti almak için muhtaç olmamasıdır. İnşallah bunu sağlayacağız. Daha iyi sağlık hizmeti sunacağız. Bunun yanında özellikle Rize’de aile hekimliğini, temel sağlık hizmetlerini, hastalanmadan sağlığımızı korumayla ilgili büyük bir çaba harcamamız gerektiğini de görüyorum. Özellikle yaşlılarımıza, çocuklarımıza hizmetleri daha çabuk, daha erken ulaştırabilecek aile hekimlikleri ve sağlıklı yaşam merkezlerini de güçlendireceğiz. Bu konudaki planlamaları çok yakı zamanda halkımıza duyuracağız.”

Hastalanmadan önce sağlığın kıymetine dikkat çeken Memişoğlu, “Esas hedefimiz hastalanmadan sağlığımızı korumaktır. Kilomuza, sigaramıza, bağımlılık olan alışkanlıklarımıza, kötü alışkanlıklarımızdan uzak duracağız. Özellikle topluma ve Rizelilere şunu ifade etmek istiyorum ki; Hastalanmadan önce sağlığımızı korumak önceliğimiz olmalı. Bunu sağlayacak olan temel sağlık hizmetleridir.” şeklinde konuştu.

Memişoğlu, ardından AK Parti Rize İl Başkanlığını ziyaret ederek İl Başkanvekili Yunus Coruh ve partililerle görüştü. Memişoğlu, daha sonra Rize Belediyesini ziyaret ederek Başkan Rahmi Metin’den bilgi aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL