Yaşam

Annesini Yaptırdığı Gökçebel Camii’den Ebediyete Uğurladı

Annesini Yaptırdığı Gökçebel Camii’den Ebediyete Uğurladı

Harşit Federasyonu Genel Başkanı Temel Bilecen, 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü saat 10,00 sularında Gebze’de hayata veda eden annesi Hatun Bilecen’i ata toprağında son yolculuğuna uğurladı.

Uzun süredir rahatsız olan Hatun Bilecen Gebze’de yaşayan kızının yanında bulunuyordu. Gebze Mezarlıklar müdürlüğünde alınan helalliğe Girip Başkanı Kemal Tokmak, Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, Bağcılar Belediye Meclis Üyeleri Gökhan Yiğit, Ziya Yılmaz, Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Turan Kabadayı, gazeteciler Aydın Kömürcü, A. Öner Meral, Doymuş Köylüleri ve Bilecenin dostları katıldı.

Hatun Bilecen, bugün (5 Temmuz 2022 Salı) Giresun, Doğankent Doymuş Köyü Gökçebel Mahallesi Camiinde kılınan ikindi namazının ardından yine aynı mahallede bulunan aile kabristanlığına defnedildi.

Dostları burada kendisini yanlız bırakmadı. Doymuş köyü ve çevre köylerden birçok kişinin katıldığı cenazeye Ak Parti Doğankent İlçe Başkanı Yaşar Dede, MHP İlçe başkanı Zeki Akbulut, Giresun Çepni Derneği Başkanı Serkan Cihan, Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Turan Kabadayı, Giresun Medya Platformu başkanı İbrahim Balcıoğlu, Giresun Sivil Toplum kuruluşu temsilcilerinden Abdullah Akgün ve Mehmet Cebeci katıldı.

Temel Bilecen, Gökçebel camiinin yapımı için ciddi emek vermiş, kendi imkanlarıyla bir yere kadar yaptıktan sonra dernekleşerek camiinin tamamlanmasını sağlamıştı. Camiinin içinde cenaze yıkama, morg ve köylülerin toplantı ve etkinlik yapacağı alanlarda daha sonradan yapıldı.

Bilecen uzun yıllardır reklam sektöründe hizmet üreten, Harşit Federasyonu’nun kurulması ve yönetimi konusunda ciddi bir emek harcayan, birçok siyasinin bir arada memleketi için ortak çalışmalar yapabileceğini gösteren, Giresun ve Harşit ile ilgili birçok konuyu hassasiyetle takip eden Giresun sivil toplumculuğunun önemli isimlerinden biridir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL