Kültür-Sanat

ARİF HOCA’DAN PROTOKOL KURALLARI SEMİNERİ

ARİF HOCA’DAN PROTOKOL KURALLARI SEMİNERİ

Alucra Kaymakamı Sayın Mustafa ÇELİK’in talimatı ve onayı ile İstanbul Giresunlu Eğitimciler Derneği Genel Başkanı Eğitim Uzmanı ve Yazar Arif DEDE tarafından Alucra İlçesinde görev yapan kamu görevlilerine Yönetimde Protokol Kuralları Eğitimi Semineri yapıldı.

Şehit Zelkif Tekir ilkokulunda yapılan Daire amirleri, okul ve Kurum yöneticileri, din görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirilen seminerde Protokolün Anlam ve Önemi, Protokolün Tarihi Gelişimi, Protokol İlkeleri, Protokolde Öncelikliler ve Önemiler, Önde ve Önce Gelme Kuralları, Resmî Tören Protokolü, Makam Protokolü, Konuk ve Ziyaretçi Protokolü, Bayrak Protokolü, Taşıt Protokolü, Toplantı Protokolü konularında uygulamalı bilgiler paylaşıldı.

Seminer sonunda Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen seminer ve Alucra’daki diğer eğitim faaliyetleri konusunda bilgi paylaşımı ve değerlendirilme toplantısı yapıldı.

Alucra kaymakamı Mustafa ÇELİK’in başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İlhan TÜRK, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zehra Yağmur ZORBA ve Şehit Zelkif Tekir İlkokulu Müdürü Alim Duyuş katıldı.

Kaymakam Çelik “Eğitim faaliyetlerinin çok önemli, her alandaki başarıda eğitim faaliyetlerinin etkili olduğu bilinmelidir. Ceşitli vesilelerle ilçemizde her alanda fırsatların değerlendirildiği, ilçemizden yetişmiş eğitimci ve diğer alanlarda görev yapan hemşehrilerimizin bilgi birikim ve deneyimlerinin ilçemizde paylaşılmasının faydalı olduğunu bu anlamda seminer faliyetinden memnun olduk.” dedi.

Değerlendirme toplantısı sonunda Kaymakamımız sayın Mustafa ÇELİK tarafından Eğitim Uzmanı Arif DEDE’ye programın planlanmasında ve uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür edildi. Kaymakamımız tarafından Arif DEDE’ye Günün anısına Halk Eğitim Merkezi eserlerinden tablo hediye edildi. Arif DEDE tarafından yazarı olduğu YÖNETİMDE PROTOKOL KURALLARI VE KURUMSAL İLETİŞİM KİTABINI imzalayarak takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL