GiresunHaber Güncel

AYGÜN ATTAR “GİRESUN” SUSKUNLUĞUNU BOZDU

AYGÜN ATTAR “GİRESUN” SUSKUNLUĞUNU BOZDU

Eski Giresun Üniversitesi Rektörü, Türkiye-Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı (Tadiv) Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Aygün Attar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Giresun’da başarının cezasız kalmadığı tecrübeyle sabittir!” dedi.

Kadın rektör olması nedeniyle Giresun’da belirli bir kesimin sürekli hedefi olan, Giresun’da yaptığı birçok hizmete karşın yerel medyanın hedefinden düşmeyen Attar Giresun siyasetçilerinin uğraşmaları ile Rektörlük’ten edilmiş, sonrasında Cumhurbaşkanı’nın bu haksızlığı görmesi ile Türkiye-Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına atanmıştı.

GİRESUN’UN DEĞERLERİ BASİRETSİZ YÖNETCİLERİN KURBANI OLUYOR

Attar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Hayatımın en verimli on senesini adadığım Giresun’da başarının cezasız kalmadığı tecrübeyle sabittir! İlin Medarı iftiharı olan Giresunspor, Giresun Belediye Spor takımlarından tutunuz da yerel müteşebbislerin yarattıkları marka değeri olan kafe ve restoranlar dahi basiretsizlerin ihtiraslarının kurbanları olarak dar kalıptan çıka(rtılama)yan şu güzelim şehrin “kurbanlıkları” listesine dahil edilmiştir.” dedi.

GİRESUN KASABA İLE KÖY ARASINDA KALDI

Şehrin birçok marka değerinin yok edilmesinin nedenini sorgulamaya gerek duymadan bu konudaki tespitlerini paylaşan Attar, “Kaderine razı olmayı kabullenen, yere yakın kişilerin göğe varan egolarının esaretinden kurtulmak için kılını kıpırdatmayanların sayesinde bir zamanlar bölgenin ister sosyal isterse de ekonomik açıdan lokomotif şehri olan ünlü Giresun şimdi kasaba ile köy olma arasında ortaya karışık menü kıvamında. Kaderine terk edilmiş olsa da Çepni Türklerinin asaletini kendinde barındıran, fındığın başkenti, kirazın ana vatanı unvanını sürdüren şehirde, güzel olan her şeyden rahatsız olan bir kesim var ve onlar şimdi de kafayı Filika Fındık Evi’ne takmışlar. Oysa Filika sadece yerel değil 81 ilin gençliğini ana sevgisiyle ağırlayan Ayşe Sarı hanımın sayesinde ve hepimizin gözleri önünde sıfırdan bu günlere geldi.

GİRESUN HAKKINDA KONUŞMAMA KARARIMI BOZDUM

Tur rehberlerinin en çok olumlu tanıtım yazıları yazdığı, Karadeniz sahilinde Akdeniz sıcaklığını insanlara yaşatan doğa harikası sevimli bir mekanı yok etmek isteyen zihniyetin, kırgın olarak ayrıldığı Giresun hakkında konuşmama konusunda aldığı prensip kararımı bana bozdurduğunu belirten Attar, “Giresun’da yapılan başarılı işlerden rahatsız olanlara Giresun halkının tepki göstermeyeceğini düşünerek Filika’ya diş bileyenler yanılıyorlar. Çünkü insanlar belediye sularını kesip bıktırma politikası izlediği zaman Giresunlular kovalarla su taşıyarak Filika’yı ayakta tutmuştu.” dedi.

ATTAR’DAN EMİNE ERDOĞAN, VALİLİK VE BELEDİYEYE ÇAĞRI

Konuyu doğa konusunda hassasiyeti ile bilinen Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan, Giresun Valiliği ve Giresun Belediyesi’ni etiketleyerek twitter hesabından paylaştığını belirten Attar,

Filika, Giresun’u layıkıyla tanıtan bir yerel işletmedir. Marka değeri olan böylesi çevre dostu işletmeyi yok edip yerine vizyon yoksulluğunun ürünü olan ucube demirler dikerek şehrin güzelliğini bozmakla elinize ne geçecek? Size makam mevki veren, hak ettiğiniz tartışılır vazifeler sunan şu güzelim şehirle Giresun’la ne derdiniz var? Bağrından cumhuriyet tarihinde il sınırları dışında iki kabristanlık çıkarma büyüklüğünü gösteren kahraman Giresun şehrine öfkeniz neden?” diye sordu.

GİRESUN’A HİZMET LÜTUF DEĞİL BORCUNUZDUR

Giresun, yaslandığı fındık ormanlarından Karadeniz hırçın dalgalarından ve munis insanlarından varlık bulan nadide bir güzellik olduğunu belirten Attar “O güzelliği daha fazla çirkinleştirmek için daha fazla çirkefleşmeden Giresun’u ve Giresunluları rahat bırakınız. Türkiye yüzyılında ve Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında Cumhuriyete en fazla fedakarlık yapan Giresunlulara hakkettiği şekilde davranmanız lütuf değil borcumuzdur! Halkı rencide ederek sayın Cumhurbaşkanımızın gece gündüz demeden koşuşturmasını kişisel çıkar ve basit davranışlarınızla provake etmeye hakkınız yoktur!” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL