Güncel Spor

AZİZ YILDIRIM’DAN SERT AÇIKLAMALAR

AZİZ YILDIRIM’DAN SERT AÇIKLAMALAR

Aziz Yıldırım’dan Çarpıcı Açıklamalar: “Tek Derdi Fenerbahçe”

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kongre öncesi yaptığı açıklamalarla gündeme damga vurdu. Yıldırım, seçilmesi halinde stadın kapasitesini 70 bine çıkaracağını ve Fenerbahçe’nin geleceği için aday olduğunu belirtti.

“Rövanş Derdim Yok”
Yıldırım, geçmişteki sözlerini hatırlatarak, “Ne şikesi! Memleket elden gidiyor” demiştik. Şimdi de ‘Fenerbahçe elden gidiyor’ diyorum. Ali Bey, kulüplerin satılmasına olumlu bakıyormuş. Bu yüzden aday oldum. Rövanş almak gibi bir derdim yok, tek derdim Fenerbahçe” dedi.

“Beni Yok Etmek İstediler”
FETÖ’nün geçmişte Fenerbahçe’yi ele geçirmek istediğini belirten Yıldırım, “Ben o dönemde kamuoyu oluşturma adına en büyük güçtüm. Bu yüzden önce beni yok etmek istediler. Bugün de Fenerbahçe’nin gücünü ele geçirmek isteyen odaklar var. Yönetim buna karşı ne yapıyor? Hiçbir şey” şeklinde konuştu.

“Takımı Ligden Çekmeliydiler”
Yıldırım, Trabzonspor maçının ardından yönetimin, ‘ligden çekileceğiz’ beklentisi oluşturduğunu ancak bu sözlerini yerine getirmediğini belirtti. “O kadar insanı stada topladıysan, takımı ligden çekeceksin ve bunun sorumluluğunu alacaksın. Ali Koç, sadece uzun ceza alacağını bildiği için takımı ligden çekmekten kaçtı” dedi.

“Fenerbahçe’yi Korkak Duruma Düşürdüler”
Yıldırım, yönetimin, Şanlıurfa’da genç oyuncuları sahaya sürüp onları maçın başında sahadan çekmesini eleştirdi. “Fenerbahçe’yi korkak duruma düşürdüler. Oraya A Takım’la gidecektin, oynayacaktın, kazanacaktın” dedi.

“Kuru Sıkı Ateş Etmez”
“Fenerbahçe Başkanı kuru sıkı ateş etmez. Yapacağı şeyi yapar, yapamayacağı şeyin de blöfünü yapmaz. Bu tutum, sporcular ve camianın direncini kaybetmesine neden oldu. Ali Bey’in pozisyonu Fenerbahçe gibi büyük bir kulübü yönetmek için yeterli değil” ifadelerini kullandı.
“Borçla Bırakmadım”
Ali Koç’un, Fenerbahçe’yi 632 milyon dolar borçla bıraktığı iddiasını reddeden Yıldırım, “Bankalar Birliği ile yaptıkları anlaşmada 330 milyon dolarlık bir anlaşma yaptılar. Bu durumda nasıl 600 milyon dolardan fazla borç var diyorsun?” diye sordu.

“60 Milyon Dolar Kaybedildi”
Yıldırım, rakip kulüplerin döviz kurlarını düşük seviyelerde sabitlemesine karşın, Ali Koç yönetiminin bu konuda geciktiğini ve bu yüzden 60 milyon dolar kaybedildiğini belirtti.

Yıldırım’ın bu açıklamaları, Fenerbahçe kongresi öncesinde büyük yankı uyandırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL