GiresunHaber Güncel

BEYKOZLU GİRESUNLULAR USTA İLE DEVAM DEDİ

BEYKOZLU GİRESUNLULAR USTA İLE DEVAM DEDİ

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin 20. Olağan Kongresini Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ali Bilir’in Başkanlığında Saliha Zurnacı ve Gökhan Taneri Vural’ın Katip Üyeliğinden oluşan divan kurulunun yönettiği seçimde, dernek başkanlığı görevini yürüten Hayrullah Usta yönetim kuruluna yeni katılanlarla birlikte güven tazeleyerek tek liste ile gidilen seçimde yeniden başkan seçildi.

Usta, yaptığı açılış konuşmasında 36 yıllık dernek tarihinde birçok başkanın hedefi olan derneğe mülk kazandırma isteğinin kendi döneminde gerçekleşmesinden çok mutlu olduğunu, ama bu mülkün kazanılmasında tüm başkanların emeği olduğunu belirterek görev yapan tüm başkanlar ve yönetim kurullarına teşekkür etti.

İstanbul’da nüfus yoğunluğu açısından ilk 5’te, 39 ilçenin 4-6 sında en yoğun nüfus olmasına karşın Giresunluların siyasette yeteri kadar temsil edilmediği, bu durumun ortaya çıkmasında hem siyasilerin hem de siyasetten uzak duran Giresunluların sorumlu olduğunu belirten Usta, hemşerilerinin kendi görüşüne yakın partilerde siyaset yapmaları gerektiğini belirtti.

Kongrede, Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, Beykoz İlçe Başkanvekili Özkan Ayduğan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki, Gelecek Partisi Beykoz İlçe Başkanı Ayhan Uzunyayla, Zafer Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Doç. Dr. Tuğrul Kihtir, Dernek eski başkanları adına Hasan Karakaya, Sarıyer Giresunlular Derneği başkanı Ali Alim birer selamlama konuşması yaptı.

Kongreye ayrıca,  İBB Meclis Üyesi Bora Kılıç, Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği Başkanı Bilgehan Murat Miniç, Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Sekreteri ve Beykoz Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hayati Soylu, Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç ve Beykoz’da bulunan çok sayıdaki dernek yönetimleri katıldı.

Beykozlu Giresulular Derneğinin yeni yönetim kurulu:

Asil Yönetim Kurulu

Hayrullah Usta, Coşkun Türk, Hüseyin Zurnacı, Hasibe Abanoz, Hurşit Ak, Hasan Dönmez, Hilal Aydın, Havva Akgün, Dilara İşçi, Fatma Nur Miniç, Sadiye Tunalı, Aşkın Dündar, Kadir Durdu, Mesut Sivri, Şeref Taş.

Denetleme Kurulu

Fuat Kuş, Zafer sağır, Rahman Emanet.

Üst Kurul Delegeleri:

Murat Aydın, Hayrullah Usta, Coşkun Türk, Rahman Emanet, Salim Öztürk, Fuat Kuş, Ali Bilir, Hasan Karakaya, Hüseyin Kuruderi, Zafer sağır, Mustafa Öztürk, Aydın Öztürk, Temel Karadeniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL