Spor

BU ÇOCUKLARIN SUÇU NE? AYTEKİN ŞENLİKOĞLU

BU ÇOCUKLARIN SUÇU NE? AYTEKİN ŞENLİKOĞLU

Spot Toto Süper ligin 2. Haftasında Galatasaray deplasmanına çıkan Giresunspor sahadan galip ayrılmayı başardı.

Maç başından itibaren oyun disiplinini elden bırakmayan Giresunspor’a Giresundan gelen Genç Çotanaklar, Yokuş taraftar grupları ile İstanbul Temsilcisi Serkan Cihan’ın çağrısı ile maça gelen yaklaşık 700 kişilik bir taraftar grubu maçta takımını yalnız bırakmadı.

Giresunspor taraftarı maç öncesi ve maç sırasında yaptığı tezahüratlarla Nef Galatasaray stadyumunda 700 kişi ile 45 bin kişilik Galatasaray taraftarını susturmaya başardı. Giresunspor taraftarlarının 28. dakikadaki cep telefonu ile yaptığı ışık gösterisi dikkatlerden kaçmadı.

RECEP ULU: 36 KOLTUKTA 54 KİŞİ GELDİK

Maçın devre arasında taraftarlarla giresuntv.com.tr mikrofonlarına konuşan Genç Çotanaklar tribün lideri Recep Ulu “Bugün bu maça gelmek isteyip gelemeyen tam 100 tane arkadaşımız var. Şehrimizdeki kurum müdürleri maalesef kurumları kendi babalarının çiftliği gibi yönetiyorlar. Ayrımcılık yapıyorlar, taraftarımız mağdur. Bugün burada 100 kişi daha fazla olsaydık bugün tribünün daha iyisini de yapabilirdik. Buradaki taraftarlarımız destek için elinden geleni yapıyorlar. Sezon başı futbolcularımız elinden geleni yapıyor, mücadele ediyorlar. Bizlerde onlara destek için 1000 kilometre yol geldik ve maçtan sonra tekrar geri döneceğiz. Buradan yetkililere tekrar seslenelim, bu taraftarların sorunlarını lütfen gidersinler. Takım taraftarı ile güzel, birlikte güçlüyüz. İki tane araçta 36 koltuk var 54 kişi geldik. Takdiri sizlere bırakıyorum.” dedi.

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU’NA YAKIŞMADI

Galatarasay-Giresunspor süper ligi maçı için Giresun’da Genç Çotanaklar ve Yokuş taraftar grupları tribünlerde aktif olarak Giresupspor’a destek veriyor. Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun maç için İstanbul’a gelen Yokuş taraftar grubuna 1 adet otobüs tahsis ettiği, Genç Çotanaklar grubuna bu konuda olumsuz yanıt verdiği ifade ediliyor. Giresun Belediye başkanlığına seçilen Şenlikoğlu’nun bu tutumu birçok Giresun taraftarının da tepkisine neden oldu.

SERKAN CİHAN’DAN TARAFTARLARA DESTEK

Giresunspor’un İstanbul temsilcisi Serkan Cihan sosyal medya hesabından Giresun’dan gelen tüm taraftarlara kendi şantiyesinde yemek vereceğini duyurmuştu. Hem maç öncesi hem de maç sonrası taraftar gruplarına yemek veren Cihan “Bu çocuklar 1000 kilometreden takımını desteklemek için geldiler. Bizlerin görevi onları rahat ettirmek, onlara sahip çıkmaktır.” dedi.

Serkan Cihan’ın yemek davetine Genç Çotanaklar ve Bursa’dan gelen Gurbetçi Çotanaklar grubu katıldı. Konu ile ilgili Harşittv’nin sorusuna Cihan “Yokuş taraftar grubumuzu da arayarak yemeğe davet ettik, ancak Yokuş taraftar grubu yemeğe davet için teşekkür ettiler. Biz sadece taraftarlarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz, bundan sonra da grup ayrımı yapmaksızın sahip çıkmaya, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

MHP MYK ÜYESİ VOLKAN DUDU’DAN TARAFTARA ARAÇ DESTEĞİ

Giresun Belediyesi’nin Yokuş taraftar grubuna araç desteği verip, Genç Çotanaklar taraftar grubuna araç vermediğini öğrenen MHP MYK üyesi Giresunlu Volkan Dudu’nun Genç Çotanaklar taraftar grubunun İstanbul’daki maça gitmesi için 21 ve 16 kişilik iki minübüs tahsis ettiğini belirten tribün lideri Recep Ulu Volkan Dudu’ya teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL