Güncel Siyaset

BURAK AKBURAK: İYİ PARTİ GİRESUN KONGRESİ TÜRKİYE’YE MESAJ OLACAK

BURAK AKBURAK: İYİ PARTİ GİRESUN KONGRESİ TÜRKİYE’YE MESAJ OLACAK

(ÖZEL RÖPORTAJ) İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum Kuruluşları İlişkileri Başkanı Burak Akburak giresuntv.comtr editörü Osman Bayram’a verdiği röportajda İyi Parti’nin Giresun İlk Kongresi’nin Türkiye’ye bir mesaj olacağını söyledi.

Giresunlu bir Genel Bakan yardımcısı Ünzile Yüksel ablamızın programı olan İyi Parti’nin Büyük Kadın Buluşması muhteşem bir organizasyondu diyen Akburak “Salonda on beş bin kişi vardı. Yine emniyetten aldığımız bilgilere göre dışarıda da yirmi binin üzerinde insanımız vardı. Tüm Türkiye’ye seslendiğimiz, tüm kadınlarımızın sorunlarını anlattığımız ve herkesi kucakladığımız bir organizasyondu. Bu aslında bir partinin ayak sesleri. Ben daha önce Doğru Partisi Gençlik Kollarında siyaset yaptım. İktidar partisinin gençlik kollarıydı. İktidarın ne olduğunu bilirim ve nasıl geldiğini de gördüm. Bu toplantı iktidarın habercisi bir siyasi partinin organizasyonu. Önümüzdeki seçimde seçimin sonucunu kadınlar ve gençler belirleyecek. İyi Parti kadınların ve gençlerin ilk tercihi, dolayışla bu toplantı bunun habercisi oldu.” dedi.

21 Ocak tarihinde İyi Parti Giresun il kongresinin yapılacağını ve bu kongreden birlik ve beraberlik içinde çıkmak istediklerini belirten Akburak “Giresun’da iyi partinin oy oranı bizim önümüzdeki anketlere göre %26, Ak Partinin oy oranı % 33 görünüyor. Nerelerden nerelere geldiğimizi görüyorsunuz.  İyi parti iktidar alternatifi olduğunu Giresun’da hissettiriyor. İki adayımız var, en isterim ki tek adayla güçlü bir şekilde kongremizi tamamlayalım. Bu kongreden beklentimiz kongre sonucunda buradan tek yumruk halinde çıkmak.” dedi.

Altılı masanın 5 ocakta toplanacağını, buradan bir Cumhurbaşkanı adayının çıkıp çıkmayacağını bilmediğini söyleyen Akburak “Aday kim olursa olsun halkın iradesi, milletin iradesi neyse biz onun uygulanmasını isteriz. Amacımız seçimi kazanmak, seçimin sonucunu kim belirliyor millet belirliyor. Milletin iradesinin önünde durmamızın hiçbir şansı olmaz. Adayın kim olacağını bilmiyorum ama şunu biliyorum o aday kazanır.” dedi.

Osman Bayram’ın sivil toplum ilişkilerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olması nedeniyle Giresun STK’ları ile ilgili sorusu üzerine Akburak “Babam Giresun Vakfı’nın ve Pendik Giresunlular derneğinin kurucularından. Yani benim hayatım STK’ların içinde geçti. Giresun Dergisi satılsın diye çok uğraşırdık. Buradan Remzi Mamaşoğluna selam gönderiyorum. Geçtiğmiz günlerde kaybettiğimiz Ali Akgün abimizi rahmetle anıyorum. Giresun camiasının yakından tanıdığı ve Giresun Dergisi’nin yaşaması için çok mücadele eden bir Giresunluydu. İstanbul’da siyaset yapıyorum. İstanbul’daki köy derneklerine kadar gidip ellerini sıkacağız. Sizin kanalınızla özellikle söylemek istiyorum. Sivil Toplum Kuruluşları, hemşehri STK’ları özgür olmazsa başarılı olamaz. İktidar olduğumuzda STK başkanlarını bizden ya da bizden değil diye sınıflandırmayacağız. Ama üzülerek görüyorum ki birçok gruba hakim olmaya çalışan bir yapı var. Bunu doğru bulmuyorum. Giresunlular, bu camia ve bu kurumlar hiçbir partinin tekelinde olamaz ve olmamalı. Bildiğim kadarıyla söylüyorum Meclis’te bir siyasi partide bir başkanlık divanında ilk defa iki tane Giresunlu vardı. Ünzile başkan ve ben. Bu başka bir memlekette, birlikte denize girdiğimiz başka bir ilde olsa daha fazla sahip çıkılırdı. Bu mesajımın Giresun STK’larına ulaşmasını istiyorum. Hemşerilerime sesleniyorum bir olalım birlik olarak hemşerilerimize sahi çıkalım” dedi.

Burak Akburak Giresun’daki İyi Parti İl Kongresi’ne tüm Giresunluları çağırdığını belirten Akburak “Giresun kongresi Türkiye’ye bir mesaj olacak, bu mesajı inşallah Giresun’dan vereceğiz ve iktidarın habercisi İyi Partinin sesini Giresun’dan duyuracağız.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL