Güncel Yaşam

ÇATALAĞAÇ KÖYÜ DERNEĞİ MADEN BİLGİLENDİRMELERİNE DEVAM EDİYOR

ÇATALAĞAÇ KÖYÜ DERNEĞİ MADEN BİLGİLENDİRMELERİNE DEVAM EDİYOR

Çatalağaç Köyü Derneği yönetim kurulu üyelerini ve köylülerini derneğin çalışmaları ve maden ile ilgili bilgilendirmeye devam ediyor.

İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında yapılan toplantıların ardından Mustafa Yazar başkanlığındaki dernek yönetim kurulu üyeleri Eyüp Günçaldı, Şenel Meral ve Doğankent Derneği Başkan Yardımcısı, Çatalağaç Köyü Derneği Yönetim Kurulu üyesi Turan Güvendi’nin katılımıyla gerçekleyen toplantıya maden ile ilgili çalışmaları yakından takip eden Aydın Yılmaz ve A. Öner Meral de katıldı.

Bursa Söğütağzı Köyü Derneğinin merkezinde yapılan toplantıya ayrıca Söğütağzı Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Bayram, Eski Doğankent Derneği Başkanı Osman Topkara, Çatalağaç Köyü Derneği üyelerinin yanında Çatalağaç ve Söğütağzı Köyü’nden vatandaşlar katıldı.

Derneğim çalışmaları ile bilgi veren Mustafa Yazar’ın ardından Aydın Yılmaz ve A. Öner Meral maden şirketinin ilk gelişinden itibaren yaşanan süreçler ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

A. Öner Meral yaptığı konuşmada “Eğer gerekli önlemler alınmaz ise İliç’de yaşanan felaketin aynısını yaşamamız kaçınılmaz. Halk sağlığı köyün su kaynaklarından numune alıp tahlillerini yapıyor. Sizden ricam büyük ihtimalle bu raporlar Doğankent Halk Sağlığı’a ulaşmıştır. Dilekçe verip bu tahlil sonuçlarını öğrenmeniz. Bizim duyumlarımıza göre alınan numunelerin sonuçları olumsuz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL