Güncel Siyaset

CHP EMECAN’I BAHÇELİEVLER’DEN ADAY GÖSTERDİ

CHP EMECAN’I BAHÇELİEVLER’DEN ADAY GÖSTERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart Yerel Seçimlerinde 27. Dönem İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan’ı Bahçelievler’den aday gösterdi.

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak yerel seçimler için CHP’de aday belirleme mesaisi sürüyor. Bugün Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi peş peşe toplandı. Toplantıda bazı büyükşehirler ile bazı illerin ilçe belediye başkan adayları belirlendi.

İsmi önce Bakırköy Belediye Başkanlığı adayı olarak geçen ve son günlerde Bahçelievler’de aday gösterileceği konuşulan 27. CHP İstanbul eski Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Parti Meclisi (PM) toplantısı sonrası yapılan açıklamada Bahçelievler’den aday gösterildi.

Milletvekili seçimlerinde Giresunlu bir adayın gösterilmemesi üzerine Beykozlu Giresunlular Derneği’ni ziyaret eden dönemin CHP Genel başkan yardımcısı Onursal Adıgüzel’e genel yayın yönetmenimiz “Neden Giresunlu aday göstermediniz diye sormuştu. İstanbul’da açıklanan belediye başkanları adayları içinde İstanbul seçmeninin %3,5’ini oluşturan Giresunlulardan bir aday gösterilmemesi sivil toplum kuruluşlarında rahatsızlığa yol açmış ve bu konuda sitemizde bir haber yayınlanmıştı.

İstanbul Bahçelievler ilçesinde 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı %49,89 (169.414) oy alarak belediye seçimlerini kazanmış, Millet İttifakı ise %45,23 (153.578)oy almıştı.

Tüik verilerine göre Bahçelievler’de 12 binin üzerinde Giresunlu yaşıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL