DoğankentHaber Güncel

DOĞANKENT ÇEVRE KÖYLERİ DERNEĞİ OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ YAPILDI

DOĞANKENT ÇEVRE KÖYLERİ DERNEĞİ OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ YAPILDI

Beykoz’da kurulu bulunan Doğankent ve Çevre Köyleri derneği yönetim kurulu olağanüstü kongre ile yönetimi devretti.

Dernek merkezinde gerçekleşen kongrede açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Turan Kabadayı neden olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını anlattı. Kabadayı yaptığı açıklamada “Pandemi, sel, deprem ve ekonomik kriz dahil bir çok problem bizim yönetim dönemimize denk geldi. SMA hastalarımız, maden ile ilgili çalışmalarımızı hiç aralıksız devam ettirdik. Bütün sorunlarla uğraşırken bir de dernek lokalimizin problemleri ile uğraşmak zorunda kaldık. Bütün bu çalışmalarımızda üyelerimizden ve Harşit halkından yeteri kadar destek göremedik. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için çıktığımız bu yolda üyelerimizin ve halkımızın bize yeteri kadar destek çıkmaması bizim bu kararı almamızda etkili oldu.” dedi.

Divan Başkanlığını Temel Bilecen, A. Öner Meral ve Zeki Şahin’in yaptığı kongrede, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, protokol konuşmaları, yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu raporu, kesin bütçe ve tahmini bütçenin okunması, yeni yönetim kurulunun seçimi ve dilek temenni maddelerinin görüşülmesi ile tamamlandı.

Protokol konuşmalarında Sarıyer Giresunlular Derneği başkanı Ali Alim, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen, Doymuş Köyü Derneği Başkanı Zeki Şahin ve Gökçebel Cami Derneği Başkanı Orhan Tali birer selamlama konuşması yaptı.

Kongre dernek başkanlığına seçilen Uğur Şahin’in teşekkür konuşması ile sona erdi.

Derneği yeni yönetim kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu.

Yönetim Kurulu Asil

Uğur Şahin

Kamil Temiz

Mesut Alim

Şenel Meral

Engin Şahin

Okan Efe

Denetim kurulu Asil

Arif Aydın

Kurtuluş Şahin

Zeki Şahin

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL