Genel Güncel

DOĞANKENT DERNEĞİNDE KADIN HAKİMİYETİ

DOĞANKENT DERNEĞİNDE KADIN HAKİMİYETİ

İstanbul Beykoz’da 1997 yılında kurulan Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği 14. Olağan Genel kurulunu gerçekleştirdi.

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Turan Kabadayı, “Seçildiğimiz günden bu yana birçok olumsuzlukla karşılaştık. Bu olumsuzlukların en önemlisi de dünyada ve ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını oldu. Bu süre içerisinde lokal gelirleri ve üye aidatları ile ayakta duran derneğimiz çok zorlu günler geçirdi. Ancak biz yönetime seçilirken her türlü riski göze alarak buraya geldiğimizin farkında olarak bu süreci çok iyi yönettik. Dernek lokalimizin kapalı olması, Doğankent ilçemizde yaşanan sel felaketi, pandemi süreci gibi olumsuzluklara rağmen şu ana kadar Harşit Federasyonu ile koordineli olarak gerek nakit yardımı gerekse gıda yardımı konularında birçok federasyondan dahi daha fazla yardımda bulunduk. Şu ana kadar 400 bin liraya yakın yardımda bulunduk. Sel felaketi sonrasında Doğankent ve Dereli ilçemize gıda kolisi, dezenfektan, su ve maske  yardımlarımızı ulaştırdık. Bu süreçte bizlerle birlikte olan iş insanlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Divan başkanlık seçimi, faaliyet raporlarının okunması ve ibrasının ardından yönetime yeniden aday olan Turan Kabadayı oybirliği ile yeniden başkan seçildi.

Kabadayı’nın 7 kişilik asil yönetim Kurulu’nda 4 kadın yöneticinin olması dikkatlerden kaçmadı. Kabadayı, kadın yönetici sayısının fazla olmasının derneğe daha da dinanizm getireceğini söyledi.

Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği’nin yeni yönetim kurulu, Turan Kabadayı, Hilal Aydın, Nuray Kabadayı, Bahadır Meral, Yunus Kahveci, Cansu Kübra Şahin, Emel Mertoğlu’ndan oluştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL