Dünya Genel Güncel SonDakika

GAZETECİLERİN SORUNLARI KONUŞULDU

GAZETECİLERİN SORUNLARI KONUŞULDU

GİRMEP’TE GENEL KURUL OCAK AYINDA YAPILACAK

İstanbul’daki sivil toplum kuruluşlarının, iş insanlarının ve Giresun adına yapılan faaliyetlerin tanıtımı ve haberleştirilmesi amacıyla 2007 yılında kurulan Giresun Medya Platformu, Giresun Vakfı’nın konferans salonunda kahvaltılı olarak gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında genel kurul toplantısını 2023 yılı Ocak ayında yapma kararı aldı.

Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Sadi Toygar, Ali Şükrü Kara, Gülsen Akyol Mutlu, Ali Kaplan, Şaban Kutlu, Ali Kaplan ve A. Öner Meral katıldı.

GAZETECİLERİN SORUNLARI KONUŞULDU

Genel Kurul ve gündemdeki konularla ilgili görüşlerini beyan eden A. Öner Meral, Girmep’in Giresun adına yayın yapan site sahiplerinden yani gönüllü gazetecilerden oluşmasının dezavantajları olduğunu belirterek daha kurumsal hareket etmenin yanında haber yapan arkadaşlarımızın da özlük haklarıyla da yakından ilgilenmeliyiz dedi. Meral, “Bizler habere gidiyor, fotoğraf çekiyor ve haberleştiriyoruz. Ve yaptığımız haberleri kurduğumuz ağ ile birçok gazete ve web sitesine gönderiyoruz. Bugüne kadar bunu gönüllü olarak yaptık, artık yapacak gücümüz kalmadı. Çünkü katıldığımız tüm etkinliklerdeki masraflar sürekli kendi cebimizden gidiyor. Bizleri etkinliklerine davet eden kurum ve kuruluşların bizim bir kaşemiz olduğunu bilmesi ve bunu bilerek bizi davet etmesi gerekir.” dedi.

AJANS SİSTEMİNE GEÇMELİYİZ

Girmep eski başkanı Sadi Toygar “15 yıllık bir istikrarlı ve gönüllü bir hizmet dönemi geçiren Giresun Medya Platformu, üyeleri ile birlikte yaptıkları haberler, etkinlik, toplantı ve  STK’a verilen gönüllü desteklerin artan enflasyon ve giderlerin arttığı bu dönemde artık sona erdi. Medya Platformu, STK ve iş dünyası ile diğer kurumların yapacakları organizasyon, etkinlik, panel, çalıştay, sosyal medya ve genel kurul toplantıları için canlı yayın, fotoğraf ve video çekimi ile belgesel yapımları için hazır. Platform olarak ekibimiz hazır? Kurumlara en uygun fiyat teklifi verebilir ve ajans sistemi çalışma yapabiliriz, yapmalıyız.” dedi.

PLATFORMA YENİ ÜYELER KAZANDIRILMALI

Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu 2007 yılında kurulan platforma başvuruda bulunan 52 üyesinin olduğunu, 120 haber sitesinin sisteme kayıtlı olduğunu ve haber akışı sağlandığını belirtti. Platform üyeleri gazetecilik ve basın sorumluluğu yürüten yeni isimlerin platforma kazandırılması için bir çalışma yapılması gerektiğini, yönetim kurulunun genişletilerek haber ağının genişletilmesi gerektiğini söylediler. 2023 Ocak yayında yeni üyelerin de katılımıyla platformun genel kurulunun gerçekleştirilmesine karar verildi.

GİRESUN’A İSTİKLAL MADALYASI KAMPANYASI

Medya Platformunun 14. Giresun Tanıtım günlerinde tanıtımını yaptığı ve imza topladığı “İstiklal madalyası Giresun’a verilsin” kampanyasının, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yılı olan 2023 yılına kadar bitirilerek ilgili birimlere verilmesi için değerlendirme yapıldı.

15. YIL BELGESELİ VE GECE HAZIRLANMALI

Giresun Medya platformunun 15 yıllık hizmet dönemi için bir belgesel hazırlanması için komisyon kurulması ve sonbahar aylarında ‘’Giresun için 15 yıldır birlikteyiz’’ sloganı ile dayanışma gecesi ile iş dünyası, siyaset, STK, akademik ve basın dünyası ile bir araya gelerek yılın enlerinin belirleneceğini bir organizasyon için çalışmalara başlanacağı belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL