Güncel Kültür-Sanat Teknoloji

Genç Mucitlerimiz Büyük Türkiye’nin Temelini Oluşturuyor

Genç Mucitlerimiz Büyük Türkiye’nin Temelini Oluşturuyor

Giresun Bilim Fuarları Festivali; Vali Enver Ünlü, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, il protokolü, ilçe milli eğitim müdürleri, okul ve kurumlardan yöneticiler, öğretmen ve öğrenciler katılımı ile 30 Kasım Salı günü Giresun Gümrük Kompleksi sergi alanında Vali Ünlü Tarafından açıldı.

96 projenin yer aldığı festival kapsamında; Türkiye genelinde okullar tarafından düzenlenen 8. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarında sergilenen projeler, TÜBİTAK Bölge sergisine katılıp derece almış projeler, Avrupa Kalite Etiketi alan e-Twinning projeleri ve okullar tarafından yapılan teknolojik gelişmeleri destekleyen (Robot Tasarımları-Kodlama-Drone) projeler sergilendi.

Festivale katılan projelerle ilgili öğrencilerden bilgi alan ve öğrencilerle sohbet eden Vali ünlü festival ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Giresun Bilim Fuarları Festivalinin açılışını yaptık. Milli Teknoloji Hamlesi’ ne gönül veren gençlerimiz, ülkemizi emin adımlarla geleceğe taşıyacak proje ve fikirleriyle gurur kaynağımız oldu. Teknolojiyi tasarlayan, geliştiren, üreten ve ihraç eden yarınlarımızın anahtarı burada. Hezârfen Ahmed Çelebi’nin, Vecihi Hürkuş’un, El Cezeri’nin izinden giden genç mucitlerimiz; büyük ve güçlü Türkiye’nin temelini oluşturuyor. Her zaman en iyisini hedeflemeli, yazılımdan donanıma kadar tüm başlıklarda daha çok ilerlemeliyiz. Yüreği kıpır kıpır atan gençlerimizin azmi, gayreti ve en önemlisi de hayalleriyle teknolojik yetkinliğimizi katbekat artıracağız. Bilim Fuarları Festivalimizde ülkemize dair pırıl pırıl hayalleri olan mucitlerimizi heyecanla, dikkatle dinledim. Gençlerimizin yaktığı teknoloji ateşinin altyapısını hazırlamak için ne gerekiyorsa yapacağız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL