GiresunHaber Güncel

GEZMİŞ: GİRESUN BÖLGEDE KALKINMIŞLIK DÜZEYİ EN DÜŞÜK İL

GEZMİŞ: GİRESUN BÖLGEDE KALKINMIŞLIK DÜZEYİ EN DÜŞÜK İL

TBMM Divan Katip Üyesi, CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, “AKP Milletvekilinin içme suyu projesini seçim kozu olarak kullanmasını doğru bulmuyorum” dedi.

Gezmiş, Milletvekili Ali Temür’ün Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun yeniden aday gösterilip, şehre dönüş karşılamasında; “Biz 7 aydır görevdeyiz, iyi işler yaptık, Giresun’a İkisu’dan getirmeyi düşündüğümüz 4 milyarlık içme suyunu Tarım Bakanımıza onaylattık. Projelerin devamı için Ak Parti devam etmeli, Cumhur İttifakı kazanmalı” sözlerine şöyle yanıt verdi:

AKP 22 YILDIR İKTİDAR , ANCAK GİRESUN BÖLGEDE KALKINMIŞLIK DÜZEYİ EN DÜŞÜK İL!
“Hizmet konusuna “Biz olursak ancak olur” şeklinde bakılmasını doğru bulmuyorum. AKP 22 yıldır iktidar ve maalesef Giresun bölgemizde yatırımlardan hakkını alamayan, kalkınmışlık düzeyi en düşük ve en çok göç veren ildir.

HAZİNE AKP’NİN DEĞİL, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİNDİR
Su gibi yaşamsal ihtiyaç olan bir hizmeti “bize oy verirseniz yaparız” şeklinde “seçim kozu” olarak dile getirilmesini doğru bulmadığımız gibi, Giresunlu’ya da tehdit olarak görüyoruz, bu tür söylemleri kabul etmiyoruz. Devletin imkanları tüm illere, tüm yurttaşlara eşit paylaşılmalıdır. Çünkü Hazine AKP’nin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin Hazinesidir”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL