GiresunHaber

GİRESUN 3 SANAYİ BÖLGE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

GİRESUN 3 SANAYİ BÖLGE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Giresun 3. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Gerçekleşti

 

Giresun 3. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyet toplantısı, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında yapıldı. Vali Serdengeçti, toplantıda yaptığı konuşmada, “Giresun 3.OSB’nin daha da gelişeceğine ve bölge halkına yeni iş imkanları sunacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. Toplantıda, Giresun 3.OSB’nin çalışmaları hakkında Bölge Müdürü Cem Bayraktar ve yönetim kurulu üyelerince bir sunum gerçekleştirildi.

 

Toplantının başlangıcında, Giresun 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluş tarihi ve katılımcı kuruluşlar hakkında bilgi verildi. Bölgenin kuruluş protokolünün Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandığı ve tüzel kişiliğinin tescil edildiği aktarıldı.

 

Yer seçimi konusuna da değinilen sunumda, Espiye ilçesi Adabük Mahallesi ve Tirebolu ilçesi Düzköy köyü mevkiinde bulunan 63 hektarlık alanın Organize Sanayi Bölgesi olarak belirlendiği ve sınırlarının kesinleştirildiği ifade edildi.

 

Ayrıca OSB’nin 2023 yılı yatırım programına alınması için gerekli fizibilite raporunun hazırlandığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulduğu belirtildi. Bu bağlamda, toplam yatırım tutarı hakkında da bilgi paylaşıldı.

 

Sunumda istihdam hedefleri de vurgulandı. Yatırımcıların tahmini olarak 5 bin kişilik istihdam sağlama hedefi olduğu ve bu hedefe ulaşılmasının amaçlandığı belirtildi. Son olarak, Giresun 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin teşvikler konusunda da detaylı bilgi verildi.

 

Giresun 3.OSB’nin bölgeye katacağı ekonomik değer ve yaratacağı istihdam olanakları ile Giresun’un kalkınmasında önemli bir rol oynaması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL