Güncel Yaşam

ŞAHİN YILANCI’YI ONBİNLER UGURLADI

ŞAHİN YILANCI’YI ONBİNLER UGURLADI

Kanser tedavisi gördüğü İstanbul’da yaşamını yitiren Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı Şebinkarahisar Meydanı’nda saat 11.30’da yapılan resmi tören ve  Şebinkarahisar Tekışık Camisi’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Avutmuş Mahallesi’nde bulunan aile mezarlığında toprağa verildi.

25 Temmuzda İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatı gözlerini yuman Yılancı’nın ölüm haberi kısa sürede duyulmuş ve Şebinkarahisarlıları hüzne boğmuştu. Yılancı hem ticaret hayatıyla hem de 3 dönemdir yürüttüğü belediye başkanlığı görevi ile Şebinkarahisarlıların gönlünde taht kurmayı başarmıştı.

26 Temmuz Salı günü İstanbul’daki tedavi gördüğü hastaneden alınan Yılancı’nın naaşı saat: 11.00’de Ümraniye İlim Sarayı Camiinde kılınan cenaze namazının ardından saat 12.00’de Şebinkarahisar’a yola çıktı. Yılancı’nın naaşı gece saatlerde konvoylar eşlinde karşılanarak evinin önüne götürüldü ve burada helallik alındı.

Türk Bayrağına sarılı olarak zabıta görevlilerinin omuzlarında belediye hizmet binası önüne götürülen Yılancı için resmi tören düzenlendi. Burada yapılan törene AK Parti Genel başkan vekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel başkan yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun Valisi Enver Ünlü, sanayi ve teknoloji bakanı yardımcısı M. Fatih Kacır, Giresun milletvekili Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, İstanbul milletvekili Hasan Turan, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu , AK Parti Giresun il Başkanı Kenan Tatlı, MHP Giresun il Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Giresun’daki ilçe belediyelerinin başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, Şebinkarahisar ve Giresun’un birçok ilçesinden gelen vatandaşlar katıldı.

AK Parti Genel başkan vekili Binali Yıldırım yaptığı konuşmada Şahin Yılancı’nın 3 dönem belediye başkanı seçilmesinin tesadüf olmadığını, cenazede bulunan bu mahşeri kalabalığın onun ne kadar dostu olduğunun, ne kadar çok sevildiğinin bir göstergesi olduğunu söyledi. Yıldırım, Yılancı’nın zalım hastalığına rağmen isyan etmediği, her şeyin Allah’tan geldiğine iman ettiğini belirterek cenazeye gelenlere teşekkür etti. Yol arkadaşlarını kaybettiklerini belirten Yıldırım Şebinkarahisar halkının başı sağ olsun dedi. Yıldırım Şahin Yılancı’nın tedaviye başladığı sırada kendisine yazdığı notu paylaştı.

Ak Partili vekil ve yöneticilerin yanı sıra Yılancı’yı tanıyan birçok siyasi sosyal medya üzerinden taziyelerini bildirmişti. İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara’da bulunan Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşları da Yılancı’nın cenazesine katılmak isteyen hemşerileri için organize ettikleri otobüslerle Şebinkarahisar’a gelerek cenaze törenine katıldı. Ayrıca Şebinkarahisar esnafları tarafından yapılan açıklamada cenaze için Şebinkarahisar’a gelecek misafirler için başkan Şahin Yılancı için çay ocakları ve lokantalarda ikram yapılacağı belirtildi.

1971 Şebinkarahisar doğumlu olan Şahin Yılancı öğrenim hayatını Şebinkarahisar’da tamamladıktan sonra yine burada ticaret hayatına başlamıştı. 2001 yılında Ak Parti ile birlikte siyaset hayatına başlayan Yılancı, İlçe teşkilatlarında görev aldıktan sonra 2002 -2008 yılları arasında AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanlığı görevini yürütmüştü. 2009 Yerel seçimlerinde belediye başkanlığına aday olan Yılancı, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde de yeniden seçilmişti. Yılancı evli ve 3 çocuk babasıydı.

Fotoğraflar: Sadi Toygar – Aydın Kömürcü

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL