GiresunHaber Güncel Gündem

GİRESUNLU BEYKOZ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARI BİR ARAYA GELDİ

GİRESUNLU BEYKOZ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARI BİR ARAYA GELDİ

Beykoz Belediye Meclisi Üyeliği için aday adayı olan Giresunlular Beykozlu Giresunlular Derneği’nde bir araya geldi.

31 Mart Yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Meclisi Üyeliği için adaylık başvurusunda bulunan Ak Parti, CHP ve MHP meclis üyeleri Beykozlu Giresunlular Derneği’nin daveti üzerinde dernek merkezinde bir araya geldi.

Dernek Başkanı Hayrullah Usta yaptığı açılış konuşmasında Beykozlu Giresunlular Derneği’nin Beykoz’un en aktif ve üretken derneklerinden biri olduğunu belirtti. Usta “Bu akşam meclis üyeliği için aday olan hemşerilerimizle bir araya gelme nedenimiz hem yönetim kurulu üyelerimizin adaylarımızı tanıması, hem adaylarımızın dernek yönetim kurulumuzu tanıması hem de farklı partilerden aday olan hemşerilerimizin birbirini tanımasıdır. İlerleyen günlerde yine Beykoz’da muhtar adaylarımızla bir araya geleceğiz. Yine önümüzdeki günlerde tüm siyasi partilerimizi adaylarımız ile birlikte ziyaret edeceğiz.” dedi.

2019 Yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Meclis Üyesi seçilen Hüseyin Kuruderi yaptığı konuşmada “Hem Beykoz’da hem de diğer ilçelerde Giresunlular olarak siyasette yeteri kadar aktif değiliz. Aktif olarak tüm hemşerilerimizin tüm siyasi partilerde görev almasını arzu ediyorum. Görev aldığım yaklaşık 5 yıl boyunca hiçbir hemşerimin siyasi görüşüne bakmadan eşit mesafede yardımcı olmaya çalıştım. Önümüzdeki seçimlerde Beykoz Belediye Meclisi üyeliğine seçilen hemşerilerimiz parti kimliğini bırakarak tüm Beykozluların meclis üyesi olmalı. Hiçbir hemşerimizin birbirini rakibi olarak görmüyorum. Giresunlu olarak siyasetin içinde aktif olmadığımız için siyasi gücümüz biraz zayıf.” açıklamasında bulundu.

Derneğin Genel Sekreteri Hüseyin Zurnacı yaptığı bilgilendirmede Beykozda 517 seçim sandığında 187.442 seçmenin oy kullanacağını bu seçmenlerden 21.200’nün Giresun nüfusuna kayıtlı olduğunu, İstanbul nüfusuna kayıtla 70 bin seçmenin içinde de nüfusu İstanbul’a taşıyan çok sayıda Giresunlu seçmen olduğunu belirtti.

Toplantıya Ak Parti’den meclis üyesi adayı olan Mustafa Öztürk, Hüseyin Kuruderi, Sinan Çıtlak, Ömer Faruk Öztürk, Beyza Karakaya, Ali Öksüz, Mesut Deniz, Adem Arslan, CHP’den Gökhan Taneri Vural, Hüseyin Zurnacı, Erdoğan Karadeniz, Mehmet Öztürk, Vesile Kan Yeniay, Sinan Beker, Uğur Gökdemir ve MHP’den Salih Dursun katıldı.

Toplantıda yönetim kurulu üyeleri Hayrullah Usta, Coşkun Türk, Hasibe Abonaz, Emine Güvendi Tekin, Hilay Aydın, Fatma Nur Miniç, Hurşit Ak, Mesut Sivri, Gönül Durmuş, Sadiye Tunalı, Hava Akgül hazır bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL