Güncel Spor

GİRESUNSPOR GİRESUNUN EN BÜYÜK MARKASI DEĞİLMİŞ

GİRESUNSPOR GİRESUNUN EN BÜYÜK MARKASI DEĞİLMİŞ

Giresunspor ile ilgili yıllardır “Giresunun markasıdır.” diye düşünerek gurbette çalışmalar yaptıklarını Giresunspor Giresunun en büyük sivil toplum hareketidir ve en büyük markasıdır diyerek herkesi Giresunsporun etrafında kenetlenmeye davet ettiklerini belirten Serkan Cihan, “Giresunspor Giresunun en büyük markası değilmiş, Giresunspor ben dahil 1000 kişinin hayalleriymiş, bu uykudan uyandım, artık gerçeklerin farkındayım” dedi.

GİRESUNSPORUN İLÇELERDE BİR KARŞILIĞI YOK

Resmi web sitesinde kaleme aldığı yazısında önemli açıklamalarda bulunan Cihan, Giresunspor’un Giresun’un ilçelerinde bir karşılığının olmadığı ve merkeze sıkıştığını belirterek, “Kurulduğumuz günden bugüne kadar Giresunspor’u yönetenler ilçelerdeki takımlarımız ile ilgilenmemiş , ilçelerde altyapıları araştırmamış Giresunlu gençlerimizin potansiyelinden faydalanamamıştır.” dedi.

YOLSUZLUK KLÜBÜ HELİNE GELMİŞ

1 aydır bazı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldığını ve artık bu durumu kabullendiğini belirten Cihan “Giresunspor’un durumu kimsenin umurunda değil çünkü burası artık her gelenin yolsuzluk yaptığı pis işlerin döndüğü bir kurum olarak anlatılıyor. Giresunspor’un tarihçesini anlatan büyüklerimiz ise sürekli son 30 yılda başkanlık yapanların Giresunsporu nasıl dolandırdığını anlatıyorlar. Spor yasasında yapılan değişiklikler kulüplerin dernek statüsünden çıkartılıp anonim şirketi olması yönünde alınan kararlar ise bölgedeki işinsanlarının sorumluluk almasını zorlaştırıyorken, yönetmeye aday olanların kalan parayı çalmakla reklamcılık yapmakla suçlandığı bir ortam var.” İfadelerine yer verdi.

BAŞARISIZLIK MÜKAFATLANDIRILIYOR

Cihan “İsminiz biraz ön plana çıktığında sizi yıpratmak için her türlü suçlamaların yapıldığı bir şehir, başarının ise asla cezasız kalmadığı bir şehir olmuş memleketim. Başarızlığın ise adeta mukafatlandırıldığı bir şehir olması ise beni oldukça şaşırtan bir durum.” dedi.

5 MİLYON ZARAR ETTİK

Giresun şehri dışında ilk defa İstanbul’da temsilcilik VE Giresunspor ürünlerinin satışının yapıldığı bir de mağaza açtıklarını belirten Cihan “4 katlı bir binada İstanbul’un kalbi Eyüpsultan’da kocaman bir Giresunspor tabelası asarak ve içerisinde İstanbul’daki en büyük armayı koyarak kafeteryası mağazası toplantı salonuyla adeta bir yaşam alanı oluşturmuştuk. Fakat el birliğiyle kapatmak için uğraştılar. Bize güçleri yetmedi tabelayı indiremediler fakat 10 ayda 5 milyon zarar verdiler bize! Neyse ki biz bunu bilerek yapmıştık ve her şeyi cebimizden harcamıştık. Giresunspor’a da helal ettik harcamalarımızı. Yine de pes etmedik savaştık, o zararı verenlerlede çalıştık ama huylu huyundan vazgeçmedi, başarı yine cezasız kalmadı!” dedi.

Giresunspor yönetimini istifaya davet eden ve Olağanüstü Genel Kurul talebinde bulunan Cihan başkanlığı aday olduğunu açıklamıştı. Cihan bu gördüklerinden sonra sadece İstanbul’daki çalışmalarına konsantre olacaklarını, Giresunspor başkanlığı konusunu ise vakti zamanı geldiğinde tekrar değerlendireceklerini belirtti.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL