Dünya Güncel Kültür-Sanat Siyaset Spor

GİRESUNSPOR YÖNETİMİ ŞEFFAF OLMALI

GİRESUNSPOR YÖNETİMİ ŞEFFAF OLMALI

Beykoz Belediyesi Kanuni Kent Ormanı’nda Beykozlu Giresunlular Derneğinin “100 bin Giresunlu Beykoz’da Buluşuyor.” mottosuyla 31. Beykozlu Giresunlular Yayla Şenliğinde konuşan İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli Giresunspor’a sahip çıkın, sahip çıkmamız lazım dedi.

KURTLARIMIZI GİRESUN’DAKİ ŞENLİKLERDE DÖKELİM

Canikli “Pandemi dolayısıyla bu tür şenliklere 2 yıl ara verdik. Bu tür etkinlikleri gerçekten özlemişiz, bu organizasyonlar ısınma turları asıl kurtları Giresun’da dökeceğiz. Ama kurtlarımızın hepsini burada dökmeyelim. Neredeyse Giresun’da her ilçemiz bu tür festivaller ve organizayonları düzenliyorlar. İnşallah orada buluşacağız, o toprakları şenlendireceğiz.” Dedi.

GİRESUN SPORA SAHİP ÇIKALIM

Nurettin Canikli yaptığı konuşmada Giresun ziyaretine gidenlerin imkan bulmaları halinde Çotanak Arena stadına uğramalarını istedi. Canikli “Stadla ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum. Çünkü şunun için önemli Giresunspor Süper Lig’e çıktı ve bizde stadı yetiştirdik. Gerçekten muhteşem bir stadyum yapıldı. Hepimizin bu tür değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Sahip çıkmak nedir? İlgilenmemiz gerekiyor. İlla ilgilenmemiz demek para vermek, katkı sağlamak değil. Bu tür değerlerimizin Allah korusun geriye gitmemesi için bunları çok yakın takip etmemiz, herşeyi ile ilgilenmemiz gerekiyor. Geliri ile ilgilenmemiz gerekiyor, harcamaları ile ilgilenmemiz gerekiyor, kaynakları ile ilgilenmemiz gerekiyor. 20 yıldan beri çok büyük mücadele veriyoruz bu noktaya gelmek için. Çok büyük sıkıntılar yaşadık. Çok şükür Giresunspor Süper Lig’e çıktı. Ama önümüzde örnekler var. Birçok anlı şanlı şehir kulüpleri bir süre sonra tepetaklak gittiler. Kendilerini BAL liginde buldular.” Dedi.

GİRESUNSPOR YÖNETİMİ ŞEFFAF OLMALI

Nurettin Canikli, Giresunspor yönetiminden tek isteklerinin ve beklentilerinin şeffaf olmaları olduğunu söyledi. Canikli “Giresunspor’un 20 yılda elde ettiği kazanımların korunması için görev yapan arkadaşlarımızı takip etmemiz gerekiyor. Kim görev yapıyorsa özellikle halka açık konularda Giresunspor gibi kurumlarda görev yapan herkesi takip etmemiz gerekiyor. Bunun da yolu yöntemi de belli. Yönetim kurulu Şeffaf olacak. Her şey şeffaf olacak. Her şey açık olacak. Her şey kamuoyunun gözünün önünde cereyan edecek. Giresunsporun gelirleri, kaynakları ve harcamaları kuruşuna kadar kamuoyu ile paylaşılmalı. Önceki yıllarda da ben bunu söyledim. Şimdi çok daha önemli. Allah korusun oralarda yapacağımız bir hata bizi, Giresunsporu çok sıkıntılı noktalara götürebilir. Bu nedenle yönetimde olan arkadaşlarımız kim olursa olsun ayda bir haftada bir Giresunspor’un harcamalarını kamuoyu ile paylaşması gerekiyor.” dedi.

GİRESUNLULAR YAPAMAZ DEDİLER

Canikli, “Çotanak Arena stadını ziyaret edin. Bu şunun için önemli, yıllar önce biz Giresun için projelerimizi açıkladığımızda Giresunlular yapamaz dediler, biz yaparız dedik. Giresunlu isterse yapar. Çotanak Arena onun güzel örneklerinden biri olduğu için paylaşıyorum sizinle. Lütfen stadımızı ziyaret edin, Giresunspor’a destek açısından önemli.” dedi. Konuşmanın tamamını aşağıya bağlantısını bıraktığımız youtube kanalımız Harşit Tv’den izleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL