GiresunHaber Güncel Kültür-Sanat

GİRESUN’UN KÜLTÜREL GELECEĞİNE ÖNEMLİ YATIRIM

GİRESUN’UN KÜLTÜREL GELECEĞİNE ÖNEMLİ YATIRIM

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu göreve geldiği günden itibaren belediyecilik hizmetlerinin yanında şehrin sosyal ve kültürel gelişimini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüyordu.

Şenlikoğlu bu çalışmalar kapsamında Giresun’da son yıllarda azalmakta olan kültürel etkinlikleri daha planlı hale getirmek amacıyla Giresun Belediyesi bünyesinde belediyenin eski imar müdürlüğü binasında Düşünce okulunu hizmete açtı.

Yazar Hakkı Özdemir’in Edebiyat Atölyesi, Doç. Dr. Mustarfa Bakırcı’nın Sosyoloji atölyesi, Dr. İsmail Cem Feridunoğlu’nun iletişim, Dr. Mehpat Özsoy’un sinema Tarihi Atölyesi, Şair, yazar ve besteci Selçuk Küpçük’ün Müzik ve Biçimlendirme Atölyesi, Araştırmacı-Yazar Hüseyin Gazi Menteşeoğlu ve Yazar Mehmet Fatsa’nın Şehir Atölyesi’nde öğretici olarak görev yapacağı atölyeler belirlenen günlerde ayda 2 kez toplanarak yapacakları çalışmaları değerlendirecek.

İLK KONUK YAZAR BEŞİR AYVAZOĞLU

Düşünce Okulu’nun açılış programının ilk konuğu edebiyatçı, yazar Beşir Ayvazoğlu oldu. Ayvazoğlu ile yapılan söyleşi katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi.

ŞEHRİMİZİN MARKA OLMASI İÇİN KÜLTÜR VE SANATA ÖZEN GÖSTERİYOZU.

Açılışta konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, kültür ve sanatın bir şehir birikimi olarak medeniyeti inşa ettiğini söyledi. Göreve geldikleri günden bugüne kadar her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduklarını bildiren Şenlikoğlu: “Güzel şehrimiz Giresun’umuzun bir marka olması için sanat ve kültürünün gelişmesine azami özen göstermekteyiz. Şehrimizde ve bölgemizde bir ilk olma özelliği taşıyan Belediyemiz Düşünce Okulu’nu da bu şuurla şehrimizin, ülkemizin ve dünyamızın hafızasına katkı sunmak, toplumun gelişiminde önemli bir yer tutmak amacıyla hizmete sunduk. Kıymetli hocalarımızın eşliğinde gerçekleştirilecek birbirinden değerli atölyelerin şehrimizin kültürüne katkı sunacağını ve düşünceleri ile gelişen bir toplumun yaygınlaşmasında önemli bir çalışma olacağına inanıyorum.

Ayrıca bu açılış gününde aramızda olan ve düşünce okulumuzun ilk atölyesinin konuğu olacak değerli yazarımız Beşir Ayvazoğlu nezdinde tüm hocalarımıza, emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve katılımlarınız için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL