Kültür-Sanat

GÖRELE BELEDİYESİ’NDEN YENİ BİR KÜLTÜR HİZMETİ

GÖRELE BELEDİYESİ’NDEN YENİ BİR KÜLTÜR HİZMETİ

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Belediye Başkanı olduğu günden bu yana belediyecilik hizmetlerinin yanında kültürel etkinliklere de büyük önem veriyor. Görele Belediyesi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Görele Belediyesi’nin 17. Kültür yayını olan “Görele Kırsal Ağızı” kitabının yayınlandığı haberini duyurdu.

Belediye Başkanı Tolga Erener’e katkılarından dolayı teşekkür ederek imzalı kitabından hediye eden Araştırmacı-Yazar, Emekli Öğretmen Özcan Temel yaptığı açıklamada, “Umarım bu kitap, yüreğinde Görele sevgisi taşıyan, Görele’ye aşık olan, Görele kültürüne, edebiyatına, diline ilgi duyan insanlarla; kültüre, edebiyata ve dile ilgi duyan herkese aydınlatıcı bir ışık olur” dedi.

Görele Belediyesi’nin önemli bir kültür yayınının daha arşivlerde yerini aldığını belirten Belediye Başkanı Tolga Erener, “Belediyemiz arşivlerinde yer alan önemli bir kültür yayınımızda Karadeniz ağzı ile Görele Kırsal Ağzını siz değerli okuyucularımızla buluşturduk. Açıklamalı sözcük, ses özellikleri ve örnek metinlerle süslenmiş bu kitabımızla birlikte belediyemizin katkılarıyla çıkarılan 17. Kitabımız oldu. Kültür yayınlarımızı desteklemeye, katkı sağlamaya devam ediyoruz. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL