GöreleHaber Kültür-Sanat

GÖRFED 105. YIL KUTLAMALARINA HAZIRLANIYOR

GÖRFED 105. YIL KUTLAMALARINA HAZIRLANIYOR

Görele Dernekler Federasyonu (GÖRFED) İstanbul’da düzenlenecek olan Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 105. Yılı kutlamalarında yapılacak çalışmalar ilgili federasyona bağlı sivil toplum temsilcileri Beykoz’da düzenlenen kahvaltı programıyla bir araya geldi.

Federasyon başkanı Muhittin Çelik burada yaptığı konuşmada “İstanbul’da bulunan sivil toplum kuruluşları olarak Görele’nin 13 Şubat’ta düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yılı. Bu kapsamda federasyon olarak derneklerimizle birlikte hazırladığımız anma programı içeriğimizle Görele’ye yakışır bir anma programı gerçekleştireceğiz. Bu programda yöresel pancar çorbası, mısır ekmeği ve Görele dondurması gibi yerel lezzetlerimizi de ikram edeceğiz. Sivil toplum örgütleri olarak bizlere düşen en büyük görev bu programı tüm hemşehrilerimize duyurmak, komşularımızı ve dostlarımızı bu programa getirmek olmalı. Ancak böylece Görele’nin ve kültürel değerlerimizin tanıtımını yapabiliriz. Bu programda emeği geçen sivil toplum kuruluşlarımız, İstanbul’da görev yapan Göreleli meclis üyelerimiz, iş insanlarımız ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Görfed tarafından organize edilen Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yılı kutlama programı 11 Şubat Cumartesi 18.00-23.00 saatleri arasında Beyoğlu’nda bulunan Hasköy Kültür Sanat ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL