Genel Güncel Kültür-Sanat Sağlık

Harşit Federasyonu Başkanından Gürültü Tepkisi

Harşit Federasyonu Başkanından Gürültü Tepkisi

Yenikapı’da yapılan 14. Giresun Tanıtım Günleri’nde GiresunTV ye açıklamalarda bulunan Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen, Giresun Federasyonu’nun organizasyonu yönetemediğini iddia etti.

Bilecen açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

KISA ZAMANDA ÇOK İYİ ORGANİZE OLDUK

Tanıtım gününün yapılacağından çok kısa bir süre önce haberimiz olmasına karşın, çalışma arkadaşlarımızla her yıl olduğu gibi bir tema ile Giresunluların karşısına çıkmaya çalıştık. Bu hazırlıklar içinde gecemizi gündüzümüze kattık. Yazar Adnan Yazıcı hocamız Harşit Savunması’nı anlatan, Genel Kurmay arşivlerinden derlenmiş çok değerli bir eser ortaya koydu. Biz de bu eseri kendimize rehber edinerek bu yıl Harşit Savunması Müzesi ve Harşit Savunma Şehitleri Anıtı temasıyla Yenikapı Giresun Günlerine hazırlandık ve birçok arkadaşımız ne amaçla bu standı yaptığımızı ziyaretçilere anlatmak için dersine çalıştı. Yaptığımız istişare toplantısında da bu temayı katılımcılara anlattık.

GÜRÜLTÜYE YENİK DÜŞTÜK

Giresun Tanıtım Günleri’nin yapılma amacı insanlarımızı bir araya toplamak, dertlerimizi sıkıntılarımızı anlatmak, hemşehrilerimizi, sivil toplum kuruluşu yöneticilerimizi, siyasilerimizi, yazarlarımızı, sanatçılarımızı tanımak değil mi ki. Ticari ve yerel lezzetler çadırları ayrı. Buraya gelenler zaten alışverişlerini yapıp gidiyor. Bizler de ilçemizin sorunlarını, tarihini, kültürünü hem ziyaretçilere hem de yöneticilere anlatmak için burada bulunuyoruz. O kadar iyi hazırlanmamıza karşın, gelen siyasilerimize, bürokratlarımıza ve yerel yöneticilerimize derdimizi anlatmakta zorlandık. Zorlanmamızın en büyük nedeni de standların olduğu bölgedeki gürültü kirliliği idi. Öyle ki zaman zaman birbirimizi anlamakta ve duymakta zorluk yaşadık.

YÖNETİMİ UYARDIK

Hem kendim hemde yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarım Giresun Federasyonu yönetimini bu gürültü konusunda defalarca uyardık, bu olumsuz durumun ortadan kaldırılmasını talep ettik. Ancak bir sonuca ulaşamadık. Gördüğümüz kadarıyla Giresun Federasyonu yönetimi bu etkinliği yönetmekte başarılı olamadı. Bu durum bundan sonraki etkinlikleri Harşit Federasyonu olarak yeniden gözden geçirmemiz gerektiğini gösteriyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL