Dünya Genel Güncel Kültür-Sanat

Harşit Federasyonundan Panel’li Genel Kurul

Harşit Federasyonundan Panel’li Genel Kurul

Harşit Federasyonu 2. Olağan Genel Kurulu’nu 20 Şubat 2022 Pazar günü Bağcılar Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Federasyon kongresini, müze gezisi ve Harşit Savunması’nın konu edildiği bir panelle gerçekleştirerek federasyon yönetimi sivil toplum kuruluşları içerisinde de bir ilke imza attı.

Divan Başkanlığını A. Öner Meral, Ceyhun Ünlü ve Ahmet Mındız’ın yaptığı kongrede protokol konuşmaları faaliyet ve denetim kurulu raporları, kesin ve tahmini bütçenin oybirliği ile kabul edilmesinin ardından tüzük değişikliğine gidildi. Federasyon 42 olan delege sayısını 77’ye ve yönetim kurulunun görev süresini 3 yıla çıkarılması oylayarak oybirliği ile kabul etti.

Federasyon Başkanlığı görevini yürüten Temel Bilecen’in yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

Yönetim Kurulu Asil: Temel Bilecen, Ali Alim, Serkan Cihan, Rahman Karahan, Turan Kabadayı

Yönetim Kurulu Yedek: Osman Alim, Selahattin Sağlam, Hikmet Yaldız, Mustafa Yazar, Zeki Şahin

Protokol konuşmalarında Federasyon Başkanı Temel Bilecen, Belediye Başkanı Rüşan Özden, Kaymakamlık adına Sosyal Hizmetler Müdürü Süleyman Öztürk ve İstanbul milletvekili Hasan Turan söz aldı.

Harşit Federasyonunun 2. Olağan kongresi ve Panel’e İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Doc. Dr. Seyhun Şahin, Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Devrim Alparslan, Doğankent Sosyal Hizmetler Müdürü Süleyman Öztürk, İBB Tiyatrolar Müdürü Ceyhun Ünlü, Bağcılar Belediye Meclis Üyeleri Erdem Berkcan ve Ziya Yılmaz, Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş, TİRDEF Genel Başkanı İbrahim Aydın ve Yönetim kurulu üyeleri, Göktürk Giresunlular Derneği Başkanı Mustafa Şener, Büyük Osmanlı Derneği Başkanı Soner İbiç, Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Gülsen Akyol Mutlu, Hüseyin Şenel Odacı, Aydın Kömürcü, Ethem Bakar, Mehmet Günaydın, Giresun Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Mamaşoğlu katıldı.

Ayrıca, Milletvekilleri Sabri Öztür, Emine Gülizar Emecan, Cemal Öztürk, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Ak Parti Doğankent İlçe Başkanı Yılmaz Dede de telgrafla kongrenin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Panel Federasyon yönetimi tarafından yönetim kurulunda hizmet edenler ve Panel’e katılan öğretim üyelerine günün anısına takdim edilen plaket töreni ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL