HARŞİT VADİSİ PLATFORMU’DAN CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TURAN AYDOĞAN’A ZİYARET

HARŞİT VADİSİ PLATFORMU’DAN CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ TURAN AYDOĞAN’A ZİYARET

Harşit Vadisi Platformu 2016 yılında ihalesi yapılan, 2018 yılında Karayolları tarafından onaylanıp ihale dosyası hazırlanan Tirebolu-Torul yolu ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Platform üyeleri bu amaçla CHP İstanbul Milletvekili Av. Turan Aydoğan’ı ziyaret ederek yol konusunda CHP grubundan destek istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Turan Aydoğan’ın İstanbul’daki çalışma ofisinde gerçekleştirilen görüşmede Harşit Vadisi Platformu Başkanı Çınar Çetinkaya Tirebolu-Torul yolunun tarihçesi ve neden önemli olduğu ile ilgili Aydoğan’ı bilgilendirdi.

Harşit Platformu üyesi ve Gümüşhane Çevre Derneği Başkanı Kamil Koç’da Şiran’ın ulaşım yolu olan Suşehri, Gölova, Şiran yolunun özellikle Kelkit Vadisi kısmında ulaşım ve yol konusunda çok büyük sıkıntıların yaşandığını, bu yolun da yapımı için bir çalışmanın yapılması gerektiğini ifade etti.

Kendisinin de Ziganalı olduğunu, konu ile yakından ilgileneceğini, ekonomisi güçlü olmayan vilayetlerin toprak bile kaybedebileceğini belirten Turan Aydoğan “Bölgede sanayi tesisleri kurmanın mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. Birbirimizi kandırmaya gerek yok. CHP  olarak Karadeniz’in tüm sorunlarının tespiti ve bu sorunların giderilmesini sağlamak amacıyla bir Karadeniz Masası kuruldu ve bölgenin kalkınması ile ilgili çalışmalar bu masa tarafından yürütülüyor. Bu konuyu bu masaya taşıyıp konu ile ilgili çalışmalar yapmalarını isteriz. Bizim Gümüşhane’de vekilimiz yok. Giresun’da bir vekilimiz var. Bölgedeki CHP milletvekilleri ile iletişime geçerek özellikle Tirebolu-Torul yolunun ihalesinin yapılması için çalışmalar yürütebiliriz.” dedi.

Görüşme sırasında Giresun Milletvekili Necati Tığlı ile görüşen Aydoğan, “Giresun vekilimiz Necati bey bu konuda daha önce soru önergeleri vermiş ve konuyu gündemde tutuyor. Biz de önümüzdeki günlerde TBMM’de bölge vekillerimiz ve sizlerin katılımı ile bir basın toplantısı düzenleyerek sizlerin sesini duyurup bu yolun ihalesinin yapılması için bir çaba harcarız. Ancak önümüzdeki dönemin seçim olması ve yapılan mevcut bütçenin durumu itibarı ile bu yıl içinde bu yolun ihaleye alınmasının pek mümkün olacağını düşünmüyorum.” dedi.

Görüşmeye Harşit Vadisi Platformu Başkanı Çınar Çetinkaya, Platform Üyeleri Tirdef Başkanı İbrahim Aydın ve Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Semiz, Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı turan Kabadayı, giresuntv Genel Yayın Yönetmeni A. Öner MERAL, Gümüşhane Çevre Derneği (GÜDAP) Başkanı Kamil Koç, Yönetim Kurulu üyeleri Baki Can, Ayşe Nadiye Doğan, Fikriye Usta, Nuriye Altıntaş, Erol Doğan ve Sevim Köse katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL