Dünya Ekonomi Genel Güncel SonDakika

HARŞİT VADİSİ PLATFORMU’NDAN DUBLE YOL ÇAĞRISI

HARŞİT VADİSİ PLATFORMU’NDAN DUBLE YOL ÇAĞRISI

Harşit Vadisi’ne yapılacak yatırımlar ile ilgili çalışmalar yapmak amacıyla kurulan Tirebolu Dernekleri Federasyonu (Tirdef), Harşit Federasyonu, siyaset ve birçok sivil toplum örgütü tarafından desteklenen Harşit Vadisi Platfomu Harşit vadisine yapılacak öncelikli yatırımın duble yol olduğunu açıkladı.

Tirdef Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısı Harşit Vadisi Kurcu Başkanı Çınar Çetinkaya, Tirdef Genel Başkanı İbrahim Aydın, Harşit Federasyonu Genel Başkanı Temel Bilecen, Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Turan Kabadayı, Zeytinburnu Tirebolular Derneği Başkanı Recep Karayakupoğlu, Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu oğlu ve Spor Yazarı ve Televizyon Yorumcusu Haldun Domaç katıldı.

Harşit Vadisi Kurucu Başkanı Çınar Çetinkaya platformun kurulma çalışmaları ve amaçları konusunda açıklamalarda bulundu.

Çetinkaya, “Harşit Vadisi Platformunu tanıtmak ve Tirebolu-Torul Duble yol projesini anlatmak üzere TBMM’nde Kenan Paltun ve Bilal Doma ile çeşitli görüşmeler yaptık. Milletvekillerimiz Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve Emine Gülizar Emacan’a yaptığımı ziyaretlerde platformumuzun amacını anlatıp, Harşit Vadisi’ne yapılmasını istediğimiz yatırımlar konusunda destek istedik. Ayrıca Harşit Vadisi’ni, burada daha önce sivil toplum örgütlerinin yaptığı çalışmaları, hangi yatırımı neden istediğimizi anlattığımız tanıtım kitapçığımızı da hediye ettik. Projesi daha önce yapılan Tirebolu-Torul duble yolunun yatırım kapsamına alınması için vekillerimizle görüş alışverişinde bulunduk.” dedi.

Tirdef Başkanı İbrahim Aydın, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen ve Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu’da yaptıkları konuşmada Tirebolu’ya Harşit’e ve vadiye yapılacak yatırımlar konusundaki düşüncelerini ifade ederek Harşit Vadisi Platformu ile birlikte bölgeye yapılacak yatırımlar konusunda çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.

Haldun Domaç Tirdef Genel Başkanlığı yaptığı dönemde Tirebolu ile ilgili olaylar konusunda yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Domaç platformun çalışmalarının genişletilmesi ve devamlılığının sağlanması gerektiğini, bu konuda sivil toplum kuruluşları ve halka bölgeye yapılacak yatırımların neden yapılması gerektiğinin iyi anlatılması gerektiğini belirtti.

Kapanış konuşmasını yapan Çınar Çetinkaya, gerek Kuşkaya gölet barajının yapılması, gerek turizm gerekse kültürel yatırımların vadiye yapılabilmesi için öncelikle Tirebolu-Torul duble yolunun yapılması gerektiğini belirterek platformun birinci önceliğinin duble yolun yatırım kapsamına alınması olduğunu söyledi. Çetinkaya bu yolun yapılmasının ardındın platformun vadi boyunca yapılacak diğer yatırımlar konusunda da çalışmalar yapacağını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL