Siyaset

HARŞİT’a Bir Destek de MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’den

HARŞİT’a Bir Destek de MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’den

Bu yıl 15. düzenlenen İstanbul Giresun günleri kapsamında Yenikapı etkinlik alanına Giresunluları   ziyarete gelen MHP İstanbul milletvekili Arzu Erdem Harşit Federasyonu standına gerçekleştirdiği ziyaret sırasında www.giresuntv.com.tr adına konuşan Turan Kabadayı öncelikle Gazi Osmanağamızın iade-i itibarı için verilen önergeden dolayı Sayın Dr. Devlet Bahçeli ve Milletvekillerine teşekkür etti. Ardından Milletvekili Erdem’e Harşıt Savunması hakkında kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra yapılacak olan Harşıt Savunma müzesi ve Harşıt isminin geri alınması mücadelesinde desteklerini istedi.

Öncelikle verilen önerge hakkında konuşan Erdem; “Yasama döneminin tatile girmesinden dolayı kanun tekliflerinin beklemede olduğunu yeni yasama döneminin 1 Ekim itibariyle  başlamasının ardından meclis gündeminde yerini alacağını, Harşıt savunma müzesi ve Harşıt isminin geri alınması konusuna gelirsek bizim için tabi tüm kahramanlarımız, vatan topraklarımız için mücadele eden tüm  şehitlerimiz, şehit yakınlarımız  çok kıymetli doğal olarak da Harşıt’ da yapılacak olan mücadelede hem isimle alakalı hem şehitliklerin yapılması ile alakalı ne gerekiyorsa biz üzerimize borç olarak alırız ve bununla alakalı gerekli çalışmaları yaparız. Ben liderimiz Dr. Devlet Bahçeli beyefendiye de inşallah bu hafta ki görüşmem de ileteceğim. Allah’ın izniyle bizde gereken mücadeleyi yapacağız. Rabbim sizlerden binlerce kez razı olsun” diyerek sözlerine devam eden  Erdem; “Biz diyoruz ki Giresun dediğimiz de İstiklal geliyor aklımıza İstikbal geliyor birlik beraberlik geliyor aklımıza, Harşıt dediğimizde Kahramanlık öyküleri geliyor aklımıza, mücadele geliyor aklımıza o sebeple yeriniz bambaşka çok teşekkür ediyorum sağolun varolun” dedi.

MHP İstanbul milletvekili Arzu Erdem’in ziyareti nedeniyle teşekkür eden Harşıt federasyonu başkanı Temel Bilecen Gazi Osmanağamız ve Harşıt ile alakalı güzel düşünce ve mücadelemize vereceğiniz desteklerden ötürü teşekkür etti. Görüşmenin ardından Eyüpsultan MHP belediye meclis üyesi Serkan Cihan BİR ÇANAKKALE GEÇİLMEZ BİRDE HARŞIT VADİSİ diyerek Ar. Gör. Adnan Yazıcı’nın kaleme aldığı Harşıt Savunması adlı kitabı Erdem’ e hediye etti.

Bilindiği üzere meclis kapanmadan önce Topal Osman’ın iade-i itibari ile ilgili MHP genel başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve 2 milletvekilinin imzasını taşıyan kanun teklifi meclise sunulmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL