Genel Güncel Kültür-Sanat

HAYRULLAH USTA BEYKOZUN ULAŞIM SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTEDİ

HAYRULLAH USTA BEYKOZUN ULAŞIM SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTEDİ

İstanbul’da kurulu bulunan Çepni Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyeleri Beykozlu Giresunlular Derneği yönetim kurulunu ziyaret etti.

Beykozlu Giresunlular Derneğinin merkezinde gerçekleşen ziyarete Çepni Dernekleri Federasyonu Başkanı Muhammet Arif Genç ve İETT destek hizmetleri daire başkanı aynı zamanda Çepni Dernekleri Federasyonu Başkan yardımcısı  olan Bahadır Aşır, Federasyon Başkan yardımcıları Hüseyin Okumuş Ümit Yalçın Güvendi, Doğan Gökay katıldı.

Ziyarette Çepni tarihi ve federasyonun amacı ile ilgili Beykozlu Giresunlular Derneği yönetimini bilgilendiren Genç, “Çepniler Çok kalabalık ama sahipsiz bir topluluk, biz de dünya görüşü, siyasi görüşüne bakmaksızın tüm Çepnileri bir araya toplamak için bir mücadeleye başladık, Beykozlu Giresunlular Derneğimizi de bu yapının içinde görmeyi arzu ederiz.” dedi.

Hayrullah Usta Genç’in teklifini yönetim kurulu üyeleri ile değerlendireceklerini belirterek ziyarete katılan İETT Destek Hizmetleri Daire Başkanı’na Beykoz’un ulaşım sorunları konusunda bilgi verdi. Usta “Biz sürekli sahada çalışıyor mahallelerimizin ve hemşerilerimizin sorunlarını dinliyoruz. Ulaşım sorunları konusunda Bahadır beyden çözüm bekliyoruz.” dedi.

Bahadır Aşır “Beykoz’da muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz ile bir çalışma yapıp bir dosya hazırlayarak bize ulaştırırsanız çözüm noktasında yardımcı oluruz. İett şu anda tüm yolcu yoğunluğu ile ilgili bir çalışma yapıyor ve bilimsel verilerle hareket ederek seferlerini düzenlemeye çalışıyor. Elimizde bir veri olmadan bu sorunlar konusunda sizlere yardımcı olmamız çok zor olur.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL