Güncel Siyaset

HDP’Lİ VEKİL GİRESUNLULARI İKİYE BÖLDÜ

HDP’Lİ VEKİL GİRESUNLULARI İKİYE BÖLDÜ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm’ün sosyal medya üzerinden yaptığı Giresun’un ulaşım problemleri ile ilgili paylaşım Sosyal Medya’da Giresunluları ikiye böldü.

STK’LAR ULAŞIM SORUNUNA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Harşit Vadisi Platformunu oluşturan sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve Giresun Federasyonu temsilcileri Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adi Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek Tirebolu-Torul yolunun yatırım programına alınması istemiş, ayrıca Giresun Güney yolu, Dal-çık projesi, Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerinin ulaşım problemlerini dile getirip bu sorunların çözümü için çeşitli taleplerde bulunmuşlar, bu ziyaret yerel ve ulusal basında gündeme gelmişti.

HDP’Lİ ZÜLEYHA GÜLÜM’DEN GİRESUN’UN ULAŞIM SORUNU PAYLAŞIMI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda “Giresun’da yaşanan ulaşım sorunlarını Ulaştırma ve Altyapı Bakanına sorduk.” paylaşımında bulundu.

Gülüm yaptığı açıklamada “2016 yılında ihalesi yapılan ve 2018 yılında Karayolları tarafından onaylanıp ihale dosyası hazırlanan Tirebolu-Torul yolu projesi hala bekletilmektedir. Alucra-Çamoluk ve Şebinkarahisar-Suşehri yolları da artık kullanılamaz durumdadır. Öte yandan tarafıma iletilen bilgilere göre; Giresun Merkez Güney Köyü içinde kalan yaklaşık 500 metre uzaklıktaki evlere ulaşım yolu olmadığı için özellikle kış aylarında köylüler pek çok sıkıntıyla karşı karşıya kalmaktadır. Tıbbi müdahale gerektiren acil durumlarda veya cenaze almak için gelen ambulans köy içine girememektedir. Giresun’un birçok köyünde benzer sıkıntılar yaşanmaktadır.” Bilgisini verdikten sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına şu soruları sordu:
1. 2016 yılında ihalesi yapılan ve 2018 yılında Karayolları tarafından onaylanıp ihale dosyası hazırlanan Tirebolu-Torul yolu projesi neden bekletilmektedir? Söz konusu projenin yapımına ne zaman başlanacaktır?
2. Kullanılamaz durumda olan Alucra-Çamoluk ve Şebinkarahisar-Suşehri yollarının yapımı için herhangi bir çalışmanız olacak mıdır?
3. Giresun Merkez Güney Köyü sakinlerinin yaşadığı ulaşım sorunu giderilecek midir? Köy içinde kalan uzak evlere ulaşım yolları ne zaman sağlanacak?

SOSYAL MEDYADA GİRESUNLULAR İKİYE BÖLÜNDÜ

HDP’li İstanbul milletvekilinin sosyal medyadan Giresun’un ulaşım sorunlarını Ulaştırma ve Altyapı Bakanına sorduk açıklamasının ardından Sosyal Medyada habere yorum yapan bazı vatandaşlar vekilin Giresun vekilleri dururken böyle bir girişimde bulunmasına tepki gösterirken bazı vatandaşlar da Giresun vekillerini eleştirerek Giresunun ulaşım sorunlarının çözümünün HDP’li bir vekil tarafından aranmasından duydukları rahatsızlıkları dile getirdiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL