Güncel SonDakika

İbrahim Aydın Neden Aday Oldu?

İbrahim Aydın Neden Aday Oldu?

Giresun’un önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) başkanlığı için ilk aday İbrahim Aydın oldu.

Haymana’da şehit düşen Milli Mücadele Kahramanı Tirebolulu Hüseyin Avni Alpaslan’ın mezarının bulunması ve mezarının olduğu yere anıt yapılması konusunda TİRDEF adına Haymana Belediyesi ile başarılı bir çalışma yürüten Aydın’ın temel atma ve anıt açılışı sürecinde TİRDEF yönetimi ile sıkıntı yaşadığı iddia ediliyordu. Aydın anıt açılış töreninin ardından TİRDEF yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmişti.

TİRDEF yönetim kurulu ile yaşadığı sıkıntı merak konusu olan Aydın konu ile ilgili bilgi vermezken, adaylık nedeni kamuoyu tarafından merak ediliyor. Aydın ilerleyen günlerde oluşacak yönetim kurulu ve yapacakları faaliyetlerle ilgili kamuoyunu bilgilendireceğini belirtti.

Üç dönemdir Belen Köyü Derneği Başkanlığı, iki dönemdir de TİRDEF’te başkan yardımcılığı görevini yürüten İbrahim Aydın sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Saygıdeğer Tirebolulu hemşerilerim,

İlçemizin önder STK’sı olan Tirebolu Dernekler Federasyonunun (TİRDEF) kuruluşundan bugüne kadar yapılan faaliyetlerinde fiilen yer aldım. Son iki dönem Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve Genel Muhasip görevlerinde bulundum. Önümüzdeki Ocak ayında yapılacak olan TİRDEF Olağan Genel Kurulunda, Tirebolu ve Tirebolulara daha iyi hizmetler sunabilmek amacıyla TİRDEF Genel Başkanlığa aday olacağım. Yönetim Kurulu ve diğer organlarda görev alacak arkadaşlarımı ve gerçekleştirmeyi düşündüğümüz Tirebolu ile ilgili projelerimizi zaman içerisinde siz değerli hemşerilerimizin görüşlerine sunacağım. Desteklerinizi bekler, sağlıklı güzel günler dilerim.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL