Ekonomi Güncel Sağlık Siyaset

İŞ KAZASI DİYELİM

İŞ KAZASI DİYELİM

Geçtiğimiz günlerde Şebinkarahisar Yedikardeşler Köyü yakınlarında özel bir şirket tarafından işletilen maden işletmesinde atık su sularının biriktirildiği su havuzunda yaşanan heyelan sonrasında bir çevre felaketi yaşanmış, kimyasallar Kılıçkaya Barajı’na kadar ulaşmıştı.

Çevre felaketinin yaşandığı bölgede Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okyar ve beraberindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunan Giresun Milletvekili Av. Kadir Aydın yaşanan felaketin iş kazası olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Köylülerden ve maden firması yetkililerinden bilgi alan Aydın yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

İlçemizde uzun yıllardır işletilmekte olan maden işletmesinin atık sularının biriktirildiği havuzlardan birinde 10 gün önce heyelan sonucu sızıntı meydana gelmiştir. Olayla ilgili yerinde inceleme yaptık ve yetkililerden bilgi aldık. İstihdama, ekonomiye katkı sağlayan firma ve bölge insanımız bizim için önemlidir. Ancak her şeyden önce çevremiz ve insanlarımız gelir. Hem çevremizin hem de insanlarımızın zarar görmemesi için alınması gereken bütün tedbirleri devlet olarak alınıyor. Milletimiz gönlünü ferah tutsun. Hem çevrenin hem de vatandaşların zarar görmemesi için bütün tedbirler devlet olarak alınmakta ve takipler yapılmaktadır. Var olan zararlar varsa bunlar tespit edilecektir. Devletimiz ve firma yetkilileri olarak birlikte çalışıyoruz. Oluşturulmak istenilen birtakım spekülasyonlara kapılmamak gerekir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL