İSTİKBAL KÖKLERDEDİR

İSTİKBAL KÖKLERDEDİR

Harşit Federasyonu 2. Olağan Genel Kurulu’nu 20 Şubat 2022 Pazar günü Bağcılar Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Federasyon kongresini, müze gezisi ve Harşit Savunması’nın konu edildiği bir panelle gerçekleştirerek federasyon yönetimi sivil toplum kuruluşları içerisinde de bir ilke imza attı.

Federasyonun Olağan Genel Kuruluna katılan İstanbul Milletvekili Hasan Turan yaptığı konuşmada Mustafa Kemal’in dediği gibi “İstikbal göklerdedir ve aynı zamanda köklerdedir.” dedi.

Turan “Dün Çanakkale’ye gelenler, bugün sınır boylarımızda kurdukları üstlerle bu topraklarda hakimiyetlerini sürdürmek, bu topraklarda varlıklarını sürdürmek ve bu toprakları ele geçirmek için geliyorlar. Dün ecdadımız ne yaptıysa biz de bugün aynı şeyi yapma yolundayız.  “İstikbal Göklerdedir.” diyen Mustafa Kemal Atatürk, aynı zamanda istikbal köklerdedir demiştir. İnsanların kökü bir çınar ağacı gibi ne kadar sağlamsa o kadar uzun yaşar. Evelallah bu milletin kökü sağlam. Bu millet vatanı için şehit olmak ve canını feda etmek için gözünü bile kırpmamıştır. O yüzden Harşit bizim için sadece bir belde bir toprak parçası değil, kahramanların destan yazdığı bir yerdir. Harşit Şehitler membağı, şehitler ocağıdır. Şehitler yurdudur. Biz de onlardan gücümüzü alıyoruz. Şehitlerimizi ve vatan kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL