GiresunHaber Güncel Kültür-Sanat

KARAÇAM: Gördüğümüz İlgiden Çok Memnunuz

KARAÇAM: Gördüğümüz İlgiden Çok Memnunuz

“Türk Dünyası Buluşuyor” mottosuyla ilki düzenlenen Yörük Türkmen Çepni Toyu 5-8 Ocak 2023 tarihleri arasında İBB Maltepe Etkinlik alanında gerçekleştirildi.

Açılışını İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Demokrot Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt’un yaptığı etkinlik Çepni Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Muhammed Arif Genç ve Erdebil Horasan Alevi Ocakları Genel Başkanı Ali Eker’in önderliğinde düzenlendi.

Türkiye’deki derneklerin yanı sıra Türk Cumhuriyetlerinden katılımların gerçekleştiği etkinlikte, dernekler yöresel kıyafetleri, tarihi ve kültürel değerlerini tanıtma şansı buldu.

Etkinliğe Giresun adına Giresun Belediyesi, Bulancak Belediyesi ve İş insanı Rahmi Tozlu’nun sponsorluğunda THM Sanatçısı Ayşe Karaçam, Ozan Gezgini Mahlaslı söz yazarı ve bestekar Adem Güney, Alaşağu Durmuş Karakaya, Ahmet Torun, Kemal Kepçeoğlu, İsmail  Şahin          Veysel Aslan, Hasan  Üstün’den oluşan horon ekibi ile Sevim Koçoğlu, Emine Bıçakcı katıldı.

Gösteri sonrasında giresuntv.com.tr’a açıklamalarda bulunan Ayşe Karaçam, bu etkinlikte olmaktan çok mutlu oldukları, ekip olarak çok ilgi gördüklerini, konser ve festival davetleri aldıklarını belirterek etkinliği düzenleyen tüm derneklere ve bu etkinlik için kendilerini destekleyenlere çok teşekkür ettiklerini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL