Güncel SonDakika Spor

KURALLARI BİLMEYEN VAR EKİBİ VE HAKEMLER EĞİTİLMELİ

KURALLARI BİLMEYEN VAR EKİBİ VE HAKEMLER  EĞİTİLMELİ

Giresunspor’un Beşiktaş ile oynadığı mücadelede taraftarlar tribünü tıklım tıklım doldurdu. Neredeyse boş yerin kalmadığı mücadelede 19.473 kapasiteli Çotanak stadyumunda 16.533 bilet satıldı.

Taraftarlarımız takımımızı desteklemeye maçtan çok önce başladı. Maçtan öncesi futbolcularımıza moral tezahüratları yapan taraftarımız maç içinde de 90 dakika boyunca üstüne düşenin fazlasını yaptı. Bir futbol takımının taraftarından beklediğinin fazlasını yapan Giresunspor taraftarı bu maçta da fazlasını yaparak desteğini gösterdi. Taraftarın bu çabası mağlubiyete engel olamasa da maç boyunca takımını ayakta tuttu. Maçın son dakikalarında attığımız golün ofsayt gerekçesiyle iptal edilmesi hakemlerin kurallara tam anlamıyla hakim olamadıklarını gösterdi. Bu maçla birlikte Türk hakemlerinin ve var odası ekibinin futbol kuralları eğitimlerinin tekrar gözden geçirilmesi gerektiği gözler önüne serildi. Hatta var odası teknik ekibine nasıl çizgi çekileceği eğitimi de verilmelidir. Var ve Hakem hataları ile sadece Giresunspor’un değil tüm süper lig  takımların haklarının gasp edilmesi doğru değil. Lig sonunda 1 puanın ne kadar önemli olduğunu defalarca gördüğümüz bir ligde kasıtlı hakem hatalarıyla bir takımın kaderiyle oynanması kabul edilemez. TFF’ye buradan çağrımız lig oynanırken bile hakemleri ve var ekibini eğitime almaları gerektiğidir. Aksi durumda çok takımın canın yanacağı ortada.

Beşiktaş taraftarı da kendilerine ayrılan bölümü tamamen doldu. Kendilerine ayrılan bölümdeki 1.102 biletin tamamı satılırken onlar da tribündeki yerlerini aldılar. Galip gelmenin keyfi ile stattan ayrıldılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL