Güncel

MUSTAFA ÖZKAYA’DAN ŞİİRLİ VEDA

MUSTAFA ÖZKAYA’DAN ŞİİRLİ VEDA

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Özkaya merhum şair Mehmet Akif İnan’ın dizeleriyle veda etti.

Orman Genel Müdürlüğü misafirhanesinin AKP’li milletvekilleri, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın lojmanlarının da “yandaş sendika” yöneticilerince işgal edildiği açıklamasını yapan Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş Orman Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Özkaya ve Hayati Özgür’ün görevlerinden alındığını belirtmişti.

Giresun yerel haber sitelerinde ve sosyal medyada Mustafa Özkaya’nın görevden alınması üzerine Giresunlu üst düzey bürokratların tek tek görevden alınmasına karşı oluşan tepkilerden sonra Mustafa Özkaya sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Merhum şair Mehmet Akif İnan’ın “Kim demiş her şeyin bitişi ölüm. Destanlar yayılır mezarımızdan” dizelerini paylaşan Mustafa Özkaya “Her Veda Yeni Bir Başlangıçtır.” diyerek başladığı açıklamada görev aldığı sürede yaptığı çalışmalarla ilgili de bilgi verdi.

Dört yıla yakındır sürdürdüğü Orman Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevimden ayrıldığını, bundan sonra farklı görevlerde devletine, milletine, vatanına hız kesmeden hizmet etmeye devam edeceğini belirten Özkaya “Makamdan güç almadan, bulunduğu mevkiiye güç ve farkındalık katarak, bir takım ruhu ülkemiz ormancılığına pozitif katkı sağlamaya çalıştım.” dedi.

Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey liderliğinde otuz Bölge Müdürlüğü ve tüm teşkilatlar ile birlikte son üç yılda çoğu genç olmak üzere 17.300 Memur-İşçi personel istihdamı, 1650 Pick-Up alımı, yüzlerce iş makinası alımı,  yüzlerce arazöz alımı, 715 yeni İşletme Şefliğinin kurulması, binaların yenilenmesi, yol inşatlarının yapımına hız verilmesi, Geleceğe Nefes projesi, Büyük Orman Yangınları Çalıştayı, TORSEB (Ormancılık Fuarı), Yeşilin Enleri gibi ulusal ve uluslararası pek çok başarılı faaliyetler gerçekleştiklerini belirten Özkaya “Tabii ki başarılı çalışmalarımızın yanında eksiklerimiz, insan olmamızdan kaynaklanan hata ve kusurlarımız olabilir. Ancak başarıya odaklı iyi niyetimizden asla ödün vermeden, görevimden başım dik alnım açık olarak ayrılmanın haklı gururunu taşıyorum. Göreve gelmemiz ne kadar doğal ise görevden ayrılmamızda o kadar doğaldır. Teşkilatımızdan bu görevlere yeni arkadaşlarımızın atanarak taze bir kan, yeni bir heyecan katması ülke ormancılığı açısından önemlidir. Göreve yeni gelen arkadaşlarımızın 183 yıllık orman teşkilatının bayrağını daha yukarılara taşıyacaklarına güvenimiz tamdır.” dedi.

Mustafa Özkaya, bugüne kadar görev yaptığı ve birlikte çalıştığı kurum yetkilileri ve dostlarına teşekkür ederek, “Burada ismini sayamadığım tüm dostlarımıza, milletimize hizmet yolunda yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyor, helallik istiyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL