Güncel Yaşam

MUSTAFA TAHMAZ’DAN ÜZÜCÜ HABER

MUSTAFA TAHMAZ’DAN ÜZÜCÜ HABER

İBB teftiş kurulu Eski başkanı Mustafa Tahmaz uzun süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek 14 Temmuz 2022 Perşembe günü akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

1971 Görele doğumlu olan Tahmaz, ilk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlamış, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Önlisans programının ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans programından mezun olmuştu.

1995 yılında İBB Zabıta Müdürlüğünde zabıta memuru olarak göreve başlayan Tahmaz, komiser yardımcısı olarak çeşitli birimlerde görev almış 1999’da Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş olmuştu. 2004’ten itibaren Zabıta Müdürü olarak sürdürdüğü görevine, 2006 yılından itibaren Zabıta Daire Başkanı olarak devam etmiş, 2014 yılında Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı, 2016 yılında Teftiş Kurulu Başkanı olarak atanmış ve Kasım 2018’de bu görevinden hastalığı nedeni istifa etmiştir.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nde de yöneticilik yapan Tahmaz, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Beykoz belediye başkanlığı için Ak Parti’den aday adayı olmuştu.

Evli ve 4 çocuk babası olan Mustafa Tahmaz birçok hemşerisinin istihdamı için çaba harcamış, kişiliği ve samimiyeti ile birçok hemşerisinin gönlünde taht kurmuştu.

Aldığımız bilgiye göre, Tahmaz’an naaşı 15 Temmuz 2022 Cuma günü Paşabahçe Camiinde Cuma namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Paşabahçe mezarlığına defnedilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL