Ekonomi Güncel

NACİ ÖZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

NACİ ÖZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı meslek odalarında Ocak ayından itibaren yapılması beklenen seçimli olağan genel kurullar öncesi değişim ve yenilik için harekete geçen başkan adayları sahneye çıkmaya devam ediyor.

Giresun’da yaklaşık kırk yıldır babadan oğula esnaflık geleneği ve kültürünü sürdüren Naci Öz, Giresun Bakkallar Odası başkanlığına adaylığını açıkladı. Öz, Giresun Bakkallar Odası’na esnaf ve sanatkarların sesi olmak, ahi ocağı geleneklerini devam ettirmek ve yerelden genele sorunları taşımak için talip olduğunu bildirdi. Giresun Bakkallar Odası’nda artık bir değişimin şart olduğuna dikkat çeken Naci Öz, “Biz koltuğa değil, esnafın derdiyle dertlenmeye, sorunlarıyla mücadele etmeye, sorunlara çözüm aramaya ve çözmeye talibiz” dedi.

Naci Öz, en güçlü meslek odası olan Giresun Bakkallar Odası’na üye esnaf ve sanatkarlardan gelen istek üzerine aday olduğunu belirterek, “Esnaf ve sanatkarlarımız artık mevcut oda yönetiminin bu işi layıkıyla yapmadığı kanaatindedir. Arkadaşlarımız bizi bu göreve layık gördüler, biz de arkadaşlarımızın düşüncelerine tevessül ettik ve bu göreve talip olduk. Küçük esnafımızın sorunları Türkiye genelinde malum. Pandemiden dolayı küçük esnafımızın durumu daha da zorda. Devlet tanımaz, kontrolden çıkmış bir takım zincir market, mağaza ve alışveriş yerleri küçük esnafı daha da zora sokmaktadır. Devletimiz esnafına bir miktar destek verdi ama biz bunun yeterli olduğunu düşünmüyoruz. Yine de verilen desteklerden dolayı devletimize teşekkür ediyorum. Benim de içinde bulunduğum küçük esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını üst mercilere taşımak için Giresun Bakkallar Odası başkanlığına talip oldum. Üyelerimizin de tevessüleri bu yönde olursa, biz onlar için çalışmaya, onlar için mücadele etmeye, onların sorunlarını çözmeye adayız. Bir esnafımızın bile sorununu, derdini çözebilirsek ne ala bize” dedi.

Naci Öz, Giresun Bakkallar Odası’nda artık sadece masa başında oturarak başkanlık yapılmayacağının altını çizdi. Oda yönetimine taze bir kan, heyecanlı ve mücadeleci bir ekibin gelmesi gerektiğinin şart olduğunu, kendisinin ve ekibinin de bu özellikleri taşıdığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL