Spor

ONURCAN PİRİ’DEN GÜNDEME İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

ONURCAN PİRİ’DEN GÜNDEME İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

Giresunsporumuzun  kalecisi Onurcan Piri Demirören Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamalarda, “Memleketinin formasını giymek her zaman çok değerli. Lig olarak da en üst ligde olmamız ayrıca mutluluk ve gurur veriyor” dedi. Memleketinin formasını giymenin çok değerli olduğunu dile getiren Onurcan Piri, Giresunspor’un uzun yıllar Süperlig’de yer almasını ve yeşil-beyazlı formayı giymek istediğini söyledi.  Yeşil-beyazlı ekibin kalecisi Onurcan Piri, Türk kalecilerine şans verilmesini istedi.

Piri, “Ligin ne olduğu önemli değil. Memleketinin formasını giymek her zaman çok değerli. Lig olarak da en üst ligde olmamız ayrıca mutluluk ve gurur veriyor. Geçen sene o duyguyu tattık, daha önce farklı takımlarda da tatmıştım ama kendi memleketim olunca tabii ki daha değerli. O yüzden inşallah bu takım uzun yıllar Süper Lig de mücadele ederken biz de içerisinde oluruz” ifadelerini kullandı.

Süper Lig’de yer alan bütün kalecilerin iyi olduğunu vurgulayan Onurcan Piri, “Ben tek bir kişiye odaklanıp bir tek O’nun yaptıklarını almak istemiyorum. Tabii ki birçok kaleci var, geçmişten Rüştü mesela. Özellikle yerli kaleciler. Daha önceki başka bir röportajımda da söylemiştim. Önemli olan Türklere özellikle yerli kalecilere bu şansı tanımak, zaten hepsi de bütün Türkiye’nin gördüğü gibi bunu çok iyi şekilde değerlendiriyor ve hepimizi gururlandırıyor” diye konuştu.(DHA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL