Genel Güncel Siyaset

RÜŞAN ÖZDEN STK’LARA SERZENİŞTE BULUNDU

RÜŞAN ÖZDEN STK’LARA SERZENİŞTE BULUNDU

Yenikapı Etkinlik alanında yapılacak olan 14. Giresun Günleri Öncesinde Doğankent Belediyesi ve Harşit Federasyonunun organizasyonu ile Doğankentli iş insanları, bürokrat ve kanaat önderlerinin katıldığı bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Temel Bilecen Harşit Federasyonunun kurulma süreci ve kurulduğu günden itibaren yaptığı çalışmalar ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden yaptığı konuşmada göreve geldikleri günden bugüne ilçede yapılan çalışmalarla ve yeni projeler ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.

Özden, “Bu toplantıyı ilçemiz dışında yaşayan iş insanlarımız, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz ve bürokratlarımızın ilçemiz ile ilgili görüş ve düşüncelerini alabilmek için federasyonumuz ile birlikte tertipledik. Seçildiğimiz günden bugüne bir gözlemimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Seçilen milletvekilleri, belediye başkanları ve dernek başkanları seçimden sonra halkımızın kafasında bir şablona oturtturuluyor. Bence bu doğru değil. Çünkü hepimiz bu ilçenin çocuklarıyız ve bu ilçe hepimizin. İlçemizi geliştirmek hepimizin sorumluluğunda. Burada bir serzenişte bulunmak istiyorum. İlçemizdeki kooperatifler, esnaf odaları, dernekler ilçemizin yönetim sürecine çok fazla katkı sağlayamıyor, burada Harşit Federasyonunu ve Temel başkanı bir kenara koyuyorum. Çünkü federasyon ilçemiz için elinden geleni bir STK olarak yapmaya çalışıyor. Ben seçilmiş bir başkan olarak arkadaşlarımızla ve teşkilatımızla ilçemize elimizden geldiğince en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Her şeyi biz biliyoruz, herşeyi doğru yapıyoruz diyemeyiz. STK larımızdan beklentimiz proje üretmeleri, yanlış yaptığımız yerlerde ya da bizim göremediğimiz noktalarda bizlere yanlışlarımızı göstermeleri, bizlere yol göstermeleri. Biz bu güzel ilçemizi tüm vatandaşlarımızla birlikte kalkındırmayı, güzelleştirmeyi arzu ediyoruz.” dedi.

Saat 20.00 da başlayıp saat 01.30 a kadar devam eden toplantıda katılımcıların sorularını tek tek dinleyen özden, bu sorulara cevap verdi.

İstişare Toplantısına 14. Giresun Günleri için İstanbul’da Bulunan Giresun üniversitesi Öğretim Üyeleri, Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç, Öğretim Görevlisi Ahmet Mustafa Öztürk, Öğretim Görevlisi İsmail Bayram, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Coşkun, İBB Kültür Müdürü Ceyhun Ünlü de katılarak Doğankent’te yapılabilecek çalışmalar ile ilgili fikirlerini katılımcılarla paylaştı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL