Kültür-Sanat

ŞEHİR TİYATROSU “EMEGÜMECİ” İLE SEZONU AÇIYOR

ŞEHİR TİYATROSU “EMEGÜMECİ” İLE SEZONU AÇIYOR

Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu 2022–2023 tiyatro sezonunda perdelerini “Ebegümeci” adlı oyun ile   18 Kasım Cuma akşamı Belediye Vahit Sütlaş Sahnesi’nde açıyor.

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan yapılan açıklamada yeni sezonda sahne çalışmaları sürmekte olan Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın yazdığı “Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç” ve “Kaynanam Nasıl Kudurdu” adlı oyunlarından uyarlanan “Kuyruklu Yıldız Altında’’ adlı müzikal oyunu kısa süre içerisinde sahneleneceği, “Çotanaklar Ayı Burhan” adlı orta oyunu da seyircileri ile buluşmaya devam edeceği bildirildi.

Şehir tiyatroları Aralık ayından itibaren her Pazar günü saat 13.00’da sahneleyeceği “Çevreci Dostlar” adlı oyunla küçük izleyicilerin ve ailelerin karşısına çıkacak.

Tiyatro ekibinin çalışmalarını değerlendiren Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Tiyatro, görev süremiz boyunca büyük önem verdiğimiz sanat dallarından bir tanesi. Tiyatromuz bünyesindeki oyunlarımızın kalitesini ve oyuncularımızın eğitimini daha da önemsedik. Oyunculuk bilgisinden, tiyatro tarihine ve diksiyon eğitimine kadar kendilerinin gelişimini de sağladık. Oyuncu ekibimize yeni oyuncular kazandırdık.

Sokakbaşı’nda bulunan tiyatro binamızın ve sahnemizin birçok eksiğini gidererek halkımızın daha nezih, daha konforlu ve daha temiz ortamda sanat ile buluşması için belirlediğimiz eksiklikleri giderdik.

Yine konservatuvarda da sanat eğitimlerini çeşitlendirdik. Sahnemizi konservatuvar mezunu gençlerimizin kullanması için de açtık.

Tiyatromuzda yeni sezonda beş farklı oyunu halkımızla buluşturmayı hedefliyoruz. Bu durum, şehir tiyatrosu tarihinde bir rekor olacak. Değerli hemşehrilerimizi tüm oyunlarımıza davet ediyor, şimdiden keyifli seyirler diliyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL