Foto Galeri Güncel Spor

SERKAN CİHAN GİRESUNSPOR İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

SERKAN CİHAN GİRESUNSPOR İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Geçtiğimiz günlerde Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet ile yaptığı görüşme sonucunda Giresunspor’un İstanbul Temsilciliğine getirilen Serkan Cihan çalışmalarına başladı.

İstanbul’daki Giresunspor gönüllüleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelen Cihan İstanbul’daki yapılanmanın organizasyon şeması ve Giresunspor için İstanbul’da yürütülecek çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

HER İLÇEYE BİR TEMSİLCİ

Serkan Cihan, İstanbul’da 1 milyon Giresunlunun farklı ilçelerde yaşadığını belirterek 40 kişilik bir merkez yönetimin yanında İstanbul’un 39 ilçesinin her birinde bir temsilcinin olacağını belirtti. İlçe temsilci olmanın ilk şartının Giresunspor passolig kartının olması gerektiği, ilçe temsilcilerinin 10 kişilik bir ekip oluşturmasının hedeflendiği, böylelikle organizasyon çağrılarının her birine en az 420 kişilik bir katılım sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Cihan İstanbul’da 8 maç oynanacağı bu sistem sayesinde 660 kişilik taraftar sağlamayı hedeflediklerini, İlerleyen süreçlerde Anadolu ve Avrupa yakası bölge başkanlıkları ve ilçelerle ilgilenen koordinatörlüklerinde sisteme dahil edileceğini belirtti.

İSTANBUL’DA ÇOTANAK STORE MAĞAZALARI AÇILACAK

Serkan Cihan, İstanbul temsilciliğinin Giresunsporun İstanbul’daki organizasyon ve etkinliklerini organize etmenin yanınında Giresunspor lisanslı ürünlerin satışa sunulacağı Çotanak Store mağazalarını açarak İstanbul’daki 1 milyon Giresunlu ile Giresunspor arasında bir iletişim merkezi oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca Giresunspor’a İstanbul’da sürdürülebilir ve ulaşılabilir bir bağış sistemini de esnaflarla birlikte ulaştırmayı amaçladıklarını belirtti. Cihan, İlk mağazanın Eylül ayın içerisinde Eyüp Sultan ilçesinde açılması için çalışmaların başladığını yıllık 20 bin ürün satışı hedeflediklerini söyledi.

İDARİ SORUMLULUK GİRESUNSPOR YÖNETİMİN

Serkan Cihan, İstanbul temsilciliğinin idari sorumluluğu olmayacağı, bu konudaki yetkinin Giresunspor yönetiminde olacağı, organizasyonların gönüllülük esasına göre yapılacağı ve herhangi bir aidat sisteminin olmayacağını belirtti.

BİRÇOK ORGANİZASYON YAPILACAK

Cihan başlangıç olarak Ekim, Kasım ve Aralık ayları içinde 3 ayrı ilçede “Giresunspor Birlik Gecesi” yapmaya hedeflediklerini ve bu organizasyonları Giresunluların yoğun olarak yaşadığı ilçelerde yapmayı düşündüklerini söyledi. İlk organizasyonun 30 ekimde Başakşehir ile oynanacak maç öncesi 29 Ekim’de düzenlemeyi planladıklarını belirtti.

ESNAFLARIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ

İstanbulda ticari hayatını sürdüren Giresunlu iş insanları ve esnaflarla diyaloglarını artıracaklarını, kurulacak sistem ile Giresunluların kendi esnaflarından alışveriş yapmalarını teşvik edeceklerini, esnaflardadan da Giresunspor’a bağış yapmalarını talep edeceklerini söyleyen Serkan Cihan, “İstanbul’un 39 ilçesinde yaşayan 1 milyon Giresunlu’dan kaçının esafna olduğunu tahmin etmek, tespit etmek oldukça güç olsa biz ortalama 5 binin üzerinde esnafımızın İstanbul’da ticaret yaptığını düşünüyoruz. Bu sözün asgari 200 esnafımızı sisteme dahil etmeyi planlıyoruz.” dedi.

KİMSENİN ADAMI DEĞİLİZ

2022-2023 sezonunda Giresunspor’un süper ligde kalıcı olacağını, çorbada tuzumuz olsun misali bu mücadelenin bir parçası olacaklarını belirten Cihan, “Kimsenin üstü, yanı, arkası, önü değiliz. Bizler Sadece Giresunluyuz ve Giresunsporluyuz. Giresunspor bizim en büyük markamızdır ve hep birlikte sahip çıkmalıyız. Oluşturacağımız sistem tamamen gönüllük esasıyla olacak, Giresunluların desteği sayesinde başarısız olma ihtimalimiz yoktur. Buna başaracağımıza inancım tamdır.” dedi.

Cihan toplantıya katılanlara teşekkür ederken, Giresunspor için bende varım diyen herkesi sisteme dahil etmelerini istedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL