GiresunHaber Siyaset

SKANDAL BİLET İDDİASI. VEKİLLERDEN AÇIKLAMA GELDI

SKANDAL BİLET İDDİASI. VEKİLLERDEN AÇIKLAMA GELDI

Giresun’da CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, AK Parti milletvekilleri ve yöneticilerinin il dışında katıldıkları parti toplantılarının uçak bileti masraflarının Giresun Belediyesi tarafından ödendiğini iddia etti. Bu iddialar kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. İddiaların odak noktasında eski belediye başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Mv.Ali Temur, Mv.Nazım Elmas, Ak Parti il Başkanı Mete Bahadır Yılmaz ve kadın kolları ve gençlik kolları başkanları var.

Konuyla ilgili açıklama yapan Giresun Milletvekili Ali Temür, bilet paralarının belediye tarafından ödendiğini bilmediğini belirtti. Temür, “Giresun’da bazı basın organlarında yer alan bilet konusunu araştırdım, öyle bir olaydan haberim yoktu. Ben biletlerin AK Parti il teşkilatı tarafından alındığını biliyordum. Giresun Belediyesi tarafından alınmasına tevessül etmem ve bu olaya da müsaade etmezdim. Yeni haberim oldu, araştırdım ve üzüldüm. Giresun Belediyesi hesabına ücreti havale yaptım. Arkadaşların da gerekli ödemeleri yapacağını umuyorum” dedi.

Bu gelişme üzerine, diğer AK Parti yöneticilerinin de benzer bir ödeme yapıp yapmayacağı merak konusu oldu. Belediye yetkilileri ve parti yöneticileri arasındaki bu durumun nasıl çözüleceği kamuoyunda dikkatle takip ediliyor.

#akparti #chp #mhp #aytekinşenlikoğlu #metebahadıryılmaz #alitemür #nazımelmas #giresunakpartimilletvekilleri #giresunakparti #skandal #devletinparası

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL