Güncel Siyaset

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN BİRLİK ÇAĞRISI

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN BİRLİK ÇAĞRISI

14. Giresun Tanıtım Günleri açılış töreninde konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç konuşmasında çevre konusuna dikkat çekti.

Genç, Giresun sahilindeki siloların Karadeniz bölgesinde sadece Giresun’da olduğunu, Cumhurbaşkanı’nın bu siloların kaldırılması yönünde talimatı olduğunu, vatandaşların bu konunun yetkililere iletilmesi konusunda kendisinden talebi olduğunu belirti.

 

Genç, “Giresun’un sevgisini saygısını, insanlara olan yakınlığını hepimiz biliyoruz. Bu sadece sahilde değil, Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk’da misafirperverliğini biliyoruz. O zaman özellikle sivil toplum kuruluşlarının temel amaçlarının en önünde özellikle toplumu ile dayanışma özellikle çevreciliğin en önde tutulması gerekir ki bugün Şebinkarahisar bir köyünde şu anda bir çevre felaketi yaşanmakta ve ben, biz belediye başkanları, sadece belediye başkanları değil sivil toplum kuruluşlarıyla beraber milletvekillerimizin, yöneticilerimizin alandaki gerçekten hele özellikle dünyada değişimin bu kadar hızlı olduğu bir dönemde birlik beraberliğimizin yaşamda bir yaşam biçimi olarak devam etmesi konusunda birçaba içinde olmamız gerektiğini siz değerli dostlarıma hatırlatmak istiyorum. Özellikle biz belediye başkanları bir dayanışma içindeyiz. Bu dayanışmanın toplumun her alana yayılmasını diliyorum.” Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL