GiresunHaber

SÜRÜCÜLER DİKKAT 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

SÜRÜCÜLER DİKKAT 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Giresun, Ordu, Trabzon, Rize, Samsun ve Artvin için uyarı! 1 Haziran’da başlıyor

Giresun Valiliği, trafikte ortalama hız tespiti koridorlarının 1 Haziran 2024 tarihi itibariyle aktif olacağını duyurdu.
Valilikten yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;
“2021-2030 yılları arasında trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının %50 oranında azaltılmasını hedefleyen Karayolları Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği eylem Planı kapsamında ülke genelinde PTS-EDS projesi ile Ortalama Hız Tespit (OHT) sistemlerinin kurulum çalışmaları kapsamında bölge illerimiz olan Artvin, Giresun, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon illerimiz sınırları içerisinde kurulum çalışmaları tamamlanmıştır.
Bölge illerimizde kurulumu tamamlanan OHT koridorları ile beraber Giresun ilimiz sınırları içerisinde de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kurulumu tamamlanan Ortalama Hız Tespit (OHT) koridorları 01.06.2024 günü faaliyete başlayacaktır.
1. Koridor: Giresun Merkez Keşap Tüneli girişi/Dereli İlçe yol ayrımında bulunan PTS (Plaka Tanıma Sistemi) ve Trabzon İli Beşikdüzü İlçe girişinde bulunan PTS (Plaka Tanıma Sistemi) arasında her iki istikamette (Giresun-Beşikdüzü/Beşikdüzü-Giresun) 73 Km 601 m’lik karayolu.
2. Koridor: Giresun Merkez Erikliman Mahallesi PTS (Plaka Tanıma Sistemi) ve Ordu İli Gülyalı İlçe girişinde bulunan PTS (Plaka Tanıma Sistemi) arasında her iki istikamete (Giresun-Gülyalı/Gülyalı-Giresun) 18 Km 713 m’lik karayolu. Sürücülerimizin hız limitlerine uyması önemle rica olunur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL