Güncel Kültür-Sanat

Temel Bilecen’e Yönetim Kurulundan Yoğun Baskı

Temel Bilecen’e Yönetim Kurulundan Yoğun Baskı

Harşit Federasyonu yönetim kurulu yaklaşan kongre öncesinde gündemi değerlendirmek üzere Üküdar Çengelköy’de bulunan La Noix Cafe’de kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Federasyon Başkanı Temel Bilecen pandemi süresi boyunca yapılan çalışmalar ile ilgili yönetim kurulunu bilgilendirdi. Bilecen Doğankent Çevre Köyleri Derneği ve Doymuş Köyü Derneği ile birlikte pandemi sürecinde birçok çalışma yapıldığını belirtti. İzmir’de yaşanan deprem, Giresun’da yaşanan sel felaketi ve pandemi sürecinde yaklaşık 500 bin TL yakın yardım yapıldığını, Federasyonu’nun mali yapısının çok iyi olmamasına karşın hayırseverlerle bu yardımları gerçekleştirdiklerini söyledi.

Harşit Federasyonu’nun yaklaşan kongresi ve 18-21 Kasım tarihleri arasında Yenikapı’da yapılacak Giresun Günleri ile ilgili de bilgiler veren bilecen bu konularda yönetim kurulu üyelerinin de görüşlerini aldı.

Giresun Çepni Derneği Başkanı ve Eyüp Belediye MHP Meclis Üyesi Serkan Cihan yaptığı değerlendirmede farklı siyasi partilerde aktif siyaset yapan bir yönetim kurulunu bir arada tutabilmek ve başarılı işlere imza atabilmek o kadar kolay değil. Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen bugüne kadar Harşit Federasyonunu siyaset üstü tutabilmiş nadir Giresun sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden biridir. Biz başkanımızı değiştirmiyoruz, çünkü hepimiz onun pozitif yaklaşımları sayesinde bir arada kardeşçe etkinlikler çalışmalar yapabiliyoruz dedi.

İyi Parti Bağcılar Meclis Üyesi Gökhan Yiğit, Üsküdar Ak Parti eski ilçe yönetici olan Rahman Karahan, Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı Ali Alim, Doğankent Çevre Köyleri Derneği Başkanı Turan Kabadayı, Doymuş Köyü Derneği Başkanı Zeki Şahin de Temel Bilecen’in çalışmalarından çok memnun olduklarını, çok daha başarılı işlere imza atacak bir yönetim kurulu bulunduğunu, pandemi sürecini yönetim süresinden saymadıklarını ve Temel Bilecen’in en az iki dönem daha federasyon başkanlığı görevini yürütmesi gerektiğini belirttiler.

Temel Bilecen toplantı sonunda yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Haber-Foto: Abdullah Öner MERAL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL